Laupäev, 15. juuni 2024
4.-5. juulil toimus Audrus auto24ringil Toyota Gazoo Racingu rajapäev, kus Kuldar Siku ja Benediktas Vanagase juhendamisel said ajakirjanikud proovida Toyota Supra, Yaris GRMN-i ja GT86 roolis häid ringiaegu välja sõita.

Kui Kuldar Sikk ei vaja eestlaste jaoks pikemat tutvustamist, siis leedulane Benediktas Vanagas on mitmeid kordi tegusid teinud Dakari rallil: tänavu sõitis ta seal välja Baltikumi parima tulemuse omas klassis.

Vanagast saab Eestis näha juba 12.-14. juulil Lõuna-Eestis toimuval Rally Estonial, kus mees hoiab WRC promotsiooniralli nullauto rooli. See on seesama Toyota Hilux, millega ka Dakaris osaleti.

Üllatav fakt, mida te Supra kohta ei teadnud

Toyota Gazoo Racingu rajapäeval osalejate jaoks tuli suure üllatusena fakt, et uue Supra seadistuste ja auto veermiku häälestajate seas oli ka meie armastatud rallisõitja Ott Tänak.

Auto lõpphäälestuseks kutsuti  paariks nädalaks kokku profisõitjad üle maailma, kes Suprat kõige tõsisemal moel proovile panid ja inseneridele oma ettepanekud tegid.

Nagu teame, tunneb Tänak autode hingeelu pisimate detailideni ning tema soovitusi on Supra arendamisel väidetavalt ka kõige tõsisemalt arvesse võetud.

No more boring cars

Nii nagu lubatud, nii ka on: Supra on täiesti mitteigav sportauto. Uku, kes meie toimetust selgi korral Audrus esindas on sel aastal vähemalt kahel korral sealsamas ringiaegu sõitnud: kõigepealt Hyundai “ennidega” ja siis Porsche 911ga.

“Kui 911 sõidab nagu mööda rööpaid,  ja tõepoolest isegi treenitud ahv oskab sellega kiiresti sõita – auto on nii kindel ja seetõttu ka veidi igav, siis Supraga on kõik meeled erksad.”

“Kui sa peaaegu 200 km/h pealt kurvi pidurdad, siis pakub auto sulle võimalusi: nüüd keera sisse, tee nii või hoopis nii.

“Võimalus” tähendab seda, et tunnen perfektselt ära selle koha, kus pidurdades ja rooli keerates saba libisema läheb. Ja teistpidi ka: kui gaasi peal hoian, lubab see ülilihtsalt libisemist kontrollida,” toob Uku näite.

Fotod: Rytis Seskaitis

KOMMENTEERI SIIN