Isadepäev on lähenemas. Sel puhul jagame lugejatega kolmeminutilist emotsionaalset reklaamklippi, mis räägib küll turvalisusest, aga teeb seda esteetiliselt nauditaval moel.
Vaadake klippi koos oma isa, vanaisa, onu, poiss-sõbra või mõne teise isase inimesega. Soovitame igaks juhuks valmis panna paberist taskurätid ja toetava õla. Väidetavalt ei jäta lugu külmaks ühtegi meesterahvast. Naistest rääkimata. Teeme siis kindlaks, kas eesti mees on samasugune “nou emössions” nagu Finland Män või on meil siiski lootust?
Tore on, et tootjad üks teise järel võtavad ette teistmoodi lähenemisnurga oma tooteid tutvustades. Toyota on selles osas esirinnas, läbi aegade on nende reklaamfilmid olnud nii toredasti välja mõeldud, et vaataja ei saa arugi, et talle parasjagu mõnd toodet tutvustatakse.
https://www.youtube.com/watch?v=Me1GIDy-U9g
*Isadepäev on püha, millega märgitakse ära meeste rolli laste kasvatamisel ning avaldatakse tänu isadele ja vanaisadele. Eestis peetakse isadepäeva novembrikuu teisel pühapäeval. Isadepäeva tähistati esmakordselt 1910. aastal Ameerika Ühendriikides Washingtoni osariigis Spokane‘i linnas. Ametlikult kuulutati see päev Ameerikas riiklikuks pühaks1966. aastal president Lyndon Johnsoni valitsemise ajal.
Traditsiooni algatas naine, kelle sõjaveteranist isa oli pärast abikaasa surma üksinda kuus last üles kasvatanud. Ameerika Ühendriikides on isadepäev juunikuukolmandal pühapäeval.
Nõukogude Liitu kuulumise ajal üritati isade austamist ühendada armee aastapäeva ehk 23. veebruariga, millega toodi esile isade kui sõjameeste olulisus. Tänapäeval peetakse Eestis isadepäeva novembri teisel pühapäeval. Nii satub see lähestikku mardipäeva ja kunagiste oktoobripühadega. Ehkki isadepäeva on püütud igati perepühaks muuta, on see senini pigem koolide, õppeasutuste, sõjaväeosade, sõjakoolide ja muude selletaoliste organisatsioonide poolt tähistatav tähtpäev. Eestisse tuli isadepäev Soomest.
Alates 1998. aastast annab Eesti Naisliit välja aasta isa tiitlit. Eesti Naisliit valib üldsuse pakutud kandidaatide hulgast aasta isa. Aasta isa kandidaadi perekonnas peab kasvama või olema üles kasvanud vähemalt kaks tublit last. Eesti kodanikust kandidaat peab olema ametitöös ja perekonna väärtustamisel hea eeskuju ka väljaspool peret. Peale tiitli saab aasta isa nahkköites rahvuseepose “Kalevipoeg”, mille annab üle Eesti vabariigi presidendi abikaasa.
Päeva tähistama õhutab meedia spetsiaalsete saadete ja tervitustega. Lapsed meisterdavad lasteaias ja koolis kaarte ning korraldavad isadepäevale kohase eeskavaga pidusid. Lapsed külastavad isasid ja vanaisasid ning viivad neile lilli ja väikekinke.
On ka arvatud, et kuna lapsed elavad tänapäeval sagedamini emaga koos, on isadepäeva tähistamine palju keerukam. Kuid kes teab. 20. sajandil on tähistama hakatud paljusid tähtpäevi, mis tõstavad esile lihtsaid inimesi, kauneid inimlikke omadusi ja tundeid ning sellisena on isadepäevalgi lootust perekalendrisse jäädvustuda. Eriti kui pühendada see ameeriklaste eeskujul ka vanaisadele, onudele, suurtele vendadele ja teistele olulistele meestele.
(Allikas: Wikipedia, BERTA)
Video ja tunnuspilt: tootja