Esmaspäev, 15. aprill 2024
Kõik, kes me satume aeg-ajalt autoga reisima, oleme väsinud Euroopa teemaksude kogumise erisustest. Isegi riigisiseselt võib süsteem olla erinev: Poolas on kiirteid, kus raha tuleb maksta otse putkas istuvale ametnikule ning neid, kus maks kogutakse automaatselt. Juba ülejärgmisest aastast peaks probleemile leidma leevenduse, tulemas on ühtne teemaksusüsteem.

T-Systems International GmbH, Daimler AG ja DKV EURO SERVICE GmbH + Co. KG arendavad üheskoos välja ja viivad ellu üle-Euroopalise teemaksusüsteemi European Electronic Toll Services (“EETS”).

Eeldatav koostöövorm on ühisettevõte, mille eesmärgiks on registreeritud partnerite vahendusel reklaamida EETS teenuseid ning töödelda teemakse lõpptarbija vajadustest lähtudes. Kavandatud koostöö ootab heakskiitu konkurentsiametilt.

Kavandatavaks teenuseks on riikidevaheliselt kasutatav teemaksuaparaat, mis lubab kõikides süsteemiga liitunud Euroopa riikides teemaksu tasuda ainult ühe seadeldise abil.

Alates 2018.aastal liituvad uue teemaksusüsteemiga Poola, Saksamaa, Prantsusmaa, Austria ja Belgia. Järgmise ringiga tulevad juurde Ungari, Itaalia, Hispaania ja Portugal.

Pakutavad teenused peaksid enda alla hõlmama kõiki seniseid ja tulevasi teemakse, samuti tunneli- ja sillamakse, kasutades selleks ainult ühte teemaksuaparaati.

Autojuhil on vaja soetada üks kord üks aparaat, mis siis ilmselt seotakse tema krediitkaardiga või mobiilimaksete süsteemiga ning kõikides nimetatud riikides saab edaspidi suhteliselt sekeldustevabalt, automaatselt arveldades liigelda.

Euroopa valik – betoon, liikluskultuur või isesõitev auto?

Deutsche Telekom

Deutsche Telekom on üks maailma juhtivaid integreeritud telekommunikatsiooni ettevõtteid, millel on 156 miljonit mobiilsidevõrgu klienti, 29 miljonit tava- ja rohkem kui 18 miljonit lairibaühenduse teenuse kasutajat.

Euroopa ja teiste kontinentide klientidele pakutakse tava- ja lairibaühendust, mobiilset sidet, internetiühendust ning IPTV tooteid ja teenuseid ning äri- ja korporatiivklientidele info- ja kommunikatsioonitehnoloogia lahendusi.

Deutsche Telekom on esindatud rohkem kui 50 riigis. Ettevõte palgal on 225 200 töötajat üle terve maailma, selle käive 2015. aastal oli 69,2 miljardit eurot, millest 64% moodustus väljapool Saksamaad.

Daimler

Daimler AG on üks edukamaid autotootjaid maailmas, mille alla kuuluvad sellised kaubamärgid nagu Mercedes-Benz sõiduautod, Daimler veoautod, Mercedes-Benz kaubikud, Daimler bussid ja Daimler’i finantsteenuste osakonnad.

Daimler AG on üks maailma suurimaid premium-autode tootja ning suurim globaalset tegutsev tarbesõidukeid tootev autotootja. Daimleri finantsteenuste osakond pakub järgmiseid teenuseid: rahastamine, liising, kindlustus, investeerimine, krediitkaardid ning innovaatiline liikuvus.

Allikas: DKV. Kaanepilt: Pexels

KOMMENTEERI SIIN