Pühapäev, 24. november 2024
Mercedes-Benz esitles Frankfurdi autonäitusel pistikhübriidi GLC F-CELL, mis ühendab elektri ja vesiniku ning jõuab peagi eeltootmisse ja edasi ka seeriatootmisse. Tegu on Saksa autotootja esimese kütuseelemendiga elektriautoga, mis “täi paagiga” suudab läbida rohkem kui 400 km.

Pistikhübriid GLC F‑CELL on esimene auto, millel on peal Mercedese innovaatiline kütuseelement ning mis kasutab uudset akutehnoloogiat. GLC F‑CELL sõidab lisaks vesinikuenergiale ka elektriga.

Akude ning kütuseelemendi efektiivne koostöö ning kiired tankimised teevad GLC F‑CELL-ist praktilise igapäevasõiduki nii lühikeste kui ka pikkade vahemaade läbimiseks.

Auto vesinikupaak mahutab 4,4 kg, mis võimaldab läbida kuni 437* km (NEDC), elektrilisena on liitium-ioonakudega F-CELL-i sõiduulatus kuni 49 km (NEDC). Ühtlasi tagab võimsus 147 kW nii rahuldust pakkuva dünaamika kui ka heitmevabad lühisõidud.

KAKS ENERGIAALLIKAT

Frankfurdis esitletav pistikhübriid-linnamaastur on esimene maailmas, millel kombineeritakse kütuseelementi ja lisaenergiaallikana liitium-ioonakusid, mida saab kiirelt pistikust laadida. See tehnoloogia võimaldab kahe energiaallika intelligentses koostöös lühemaid distantse sõita täiesti heitmevabalt.

Võrreldes alates 2010. aastast toodetava B-klassi F-CELL-iga on inseneridel koostöös oma partneritega õnnestunud jõuallika võimsust 40 protsendi võrra tõsta. Ühtlasi on kütuseelemendi-tehnoloogia kolmandiku kompaktsem ning mahub esmakordselt täielikult ära traditsioonilisse mootoriruumi.

KESKKONNASÕBRALIK TOOTMINE

Vesinikelemendiga elektriauto tootmisel on arvestatud keskkonnasõbralikku tootmistehnoloogiat. Võrreldes tavapärase elektriauto tootmisprotsessiga on GLC F-CELL-i tootmisel 90 protsendi võrra vähendatud plaatina kasutamist: see säästab ressursse ja muudab tehnoloogia odavamaks, tegemata suutlikkuses allahindlust.

Auto tagaosasse paigutatud liitium-ioonaku mahutavus on 13,8 kWh ja seda saab laadida ka pistikust. Täisvõimsusel kulub aku maksimaalseks laadimiseks 1,5 tundi. 4,4kilogrammi mahutava vesinikupaagi tankimine võtab aega ainult kolm minutit. F-CELL sõidukite asünkroonmootorite võimsus on 147 kW (200 hj) ja maksimaalne pöördemoment 350 Nm.

Daimleri eesmärk aastatel 2017 kuni 2022 turule tuua kümme aku-elektriautot, GLC F-CELL on selle plaani oluliseks nurgakiviks. Hetkel on käimas viimsed sammud GLC F-CELL-i tootmise alustamiseks.

 

*Mõõdetud koostöös TÜV-ga.

Allikas ja meedia: [wiki base=”EN”]Mercedes-Benz[/wiki]

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.