Rallisõpradel pole enam probleemi, mida teha siis, kui parasjagu kuskil mingit reaalset võidusõitu ei näidata. Suureks rõõmuks piisab pisikesest nutiseadmest ja sinna tõmmatud “Race Anywhere” äpist. Rakendust saab oma soovi järgi kujundada ja kui üksi rallida ei viitsi, siis võib sõbra Facebooki kaudu võidu sõitma kutsuda.

Rallientusiastid ja nutisõltlased saavad seekord koolivaheaega või pühadevahet täiel rinnal nautida, sest nädalajagu päevi on neil olnud võimalus kõigis ekraaniga vidinates mängida Volkswageni IT-osakonna, Aperto Move ja Happy Tuesday nobenäppude loodud võidusõidumängu “Race Anywhere”.

Rakendus on saadaval nii App Store’is kui kohe varsti ka Google Play’s. Youtube’ist ja sotsiaalmeediast võib juba leida higiste entusiastide vaimustuskarjeid täis videolõike, kus nad näitavad, mida kõike nad sõita oskavad… Seega tundub, et asi on proovimist väärt.

Kui äpp nutifoni alla tõmmatud (see võtab natuke rohkem aega kui rallilt oskaks oodata), tuleb esimese asjana panna kokku VW Polo, millega rallirajale siseneda. Pöörane kimamine võib alata. Kõigepealt õpetatakse selgeks õiged mänguvõtted – kiirendamiseks pressi ekraani jne. Kui kätt küllalt harjutatud, võib esitada sõpradele Facebookis väljakutse ja asuda nendega paremate ringiaegade nimel võistlema. Võidab see, kellel on kõige väiksem… number.

RACEVolkswageni loodud rakendus on sisuliselt klassikalise võidusõidumängu nutiseadmesse surumine. Väiksemal ekraanil mõjub mängu graafika suhteliselt realistlikuna ja ei väsita silma. Mängijatele võiks sobida võimalus, oma mängu ise kujundada. Nutifoniga tehtud fotot saab kohe kasutada ralliraja loomiseks; teekatetest on valida asfaldi, pori, kruusa ja lume vahel.

Rakendus võimaldab ka enne võistlema asumist oma oskusi timmida: mängijatele pakutakse nelja treeningrada. Starti minnes saab valida Volkswagen Polo*, Polo R WRC või Polo GTI** vahel. Võistlusmomenti ja raskust lisab “Race Anywhere” mängule see, et kiirendustel ja külglibisemisel ei tohi jokutada -alustama peab täpselt. Lisaks kainele meelele vajavad mängijad ideaalse ajastuse ja kiiruse saavutamiseks välkkiiret reaktsiooni. Ühe võidusõidu jooksul tuleb aja peale läbida kolm ringi.

Volkswageni rakendus võimaldab nutisõltlastest „rallisõitjatel“ Facebookis kohtuda, oma tulemusi sõpradega jagada ning neile väljakutseid esitada. Rakendus „Race Anywhere“ on praegu saadaval neljas keeles. Mängu on valmistanud Aperto Move  koos Happy Tuesday mobiilimängude loojaga.

* Polo kütusekulu (l/100 km): 5,1 – 3,4 (keskmiselt); CO2-heitmed (g/km): 116 – 88 (keskmiselt); energiaklass: C, B, A, A+
** Polo GTI kütusekulu (l/100 km): asulas 7,6 – 7,2 / väljaspool asulat 5,1 – 4,7 / keskmiselt 6,0 – 5,6; CO2-heitmed (g/km): 139-129 (keskmine); energiaklass: D, C.

Race anywhere VW

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Loodame, et see mäng pole ainus, mis Volkswagenist pärast ameerika kohtute rappimist alles jääb – kõik positiivsed uudised CES-ilt ja Euroopa turgudelt kahvatusid teate kõrval, et Ühendriikidest ähvardab Volkswagenit “noksitamise” tõttu eri andmetel 45-80 mld dollari suurune trahv ja võib-olla ka kriminaalsüüdistus kohaliku keskkonnaameti petmises.

Nutisõltlastele ja VW muidufännidele peaks “Race Anywhere” pakkuma küll lohutust ja meelelahutust. Mäng näeb üsna tore välja ja pole lihtsalt mingi mõttetu ringil kimamine vaid pakub ka väikesi väljakutseid. Tõsi, esimene väljakutse on leida üles see koht, kus tuleb valida Polo, peale keerata saund ja leida üles harjutusrajad. Igatahes, selle asemel, et linnatänavatel kimada, sõitke oma nutifoni aku tühjaks ja kui sellest ei piisa, siis pange oma liiklusalased teadmised internetis proovile. Head põrumist!

Allikas ja meedia: Volkswagen; testid Maanteeamet

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.