Laupäev, 2. detsember 2023
Toyota Prius sai viis tärni kõige rangemates katsetingimustes
Prius Hybrid on kõige ökosõbralikum sisepõlemismootoriga sõiduk
Toyota Yaris Hybrid sai neli tärni ja tuli viiendale kohale
CO2 ja saasteemissioone mõõdeti reaalsetes oludes esimest korda

Isegi uute, rangemate ADAC EcoTest 4.0 reeglite kohaselt sai neljanda generatsiooni Toyota Prius, “kõikide hübriidide ema” parima võimaliku hindena viis tärni.

45 testitud auto hulgas on hübriid kõige ökosõbralikum sisepõlemismootoriga sõiduk, jäädes 94 punktiga 100-st võimalikust teiseks ning edestades oma keskkonnanäitajatelt elektriautosid.

Jaapani autotootja väljapaistvale tulemusele tõmbab joone alla viiendal kohal paiknev Yaris Hybrid, mis sai 88 punkti ja neli tärni. Tesla Model S järgneb kuuendana 87 punkti ja samuti nelja tärniga.

Et anda tarbijatele selgeid juhiseid ökonoomse ja võimalikult rohelise auto valimisel, sisaldas 2003. aastal kasutusele võetud ADAC EcoTesti 13. läbiviimiskorral olulist uuendust: esimest korda pidid laboritingimustes soovituse saanud autod läbima täiendavad emissioonimõõtmised teel (reaalsete sõidutingimuste emissioonid).

Senini kõige rangema ADAC EcoTesti raames näitas Toyota Prius 1.8 Hybrid Executive veenvalt madalat kütusekulu ja heitgaasiemissioone. Vastavad näitajad olid linnas 1,7 l, maanteel 3,9 l ja kiirteel 5,4 l (kõik distantsid üle 100 km), CO2 emissiooninäitaja 113 g/km.

KLÕPSA PILDIL, ET NÄHA PILDIALLKIRJA

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]2016. aasta sügisel päriselu-olukorras läbi viidud ADAC heitmetest andis kinnitust teadmisele, et sisepõlemismootor ei pruugigi olla kõige keskkonnavaenulikum valik automaailmas. Ja Toyota näitel: hübriidajam võib edukalt asendada diiselmootoreid, pakkudes loodussäästlikumat sõidurõõmu.

Elektriautode tootjatel tuleb sõnadest tegudeni jõuda ja pingutada, et jõuda tehnoloogiateni, mis reaalses elus tõesti keskkonnale vähem mõju avaldaksid. Tubli tegijana sai ADAC testis 100st võimalikust 94 punkti Nissan Leaf, seda on samapalju kui Toyota Prius hübriidil.

Ei tohi teha kaugeleulatuvaid järeldusi ning Tesla-usku inimesed lendavad siinkohal meile peale, öeldes, et kogu see metoodika on läbimõtlemata, aegunud ja “nemad seal ei tea midagi” – aga tunnistagem, et hübriidtehnoloogial läheb täna ja siin paremini, sest pole vaja leiutada jalgratast.

Elekrtiautode keskkonnasäästlikkuse puhul kerkib ikka ja jälle küsimus: millest te seda elektrit õieti toodate? Kui 100% taastuvressursist, siis me räägime; ja see on vaid üks lühike jutt, sest elektriauto tootmine on vähemalt sama kallis ja saastav kui tavaauto tootmine, akude valmistamise, nende mahutavusega, taaskasutuse ja palju muuga kerkib õhku oluliselt rohkem küsimusi…

Jätame selle targutamise teiseks korraks. Tesla, sa oled seal kuues, punkt. Hüüumärk. Teeme nüüd nii, et 2017 ja uus ADAC ökotest ja siis me räägime uuesti. Loodame aktiivset osavõttu, ökoautode tootjad. Kogu nimekirja ja tulemusi saab vaadata siit. 2017. aasta ADAC EcoTest tõotab tulla vähemalt sama põnev.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.