Laupäev, 15. juuni 2024
Volkswagen on teinud nähtava käiguvahetuse ja kiirendab särtsakalt tulevikku. Hoogu sellele on kahtlemata andnud hoomamatult paisunud diisliskandaal. Äsja avalikustas ettevõte oma “suure plaani” ehk tulevikustrateegia nimega “Together-Strategy 2025”, mis näeb ette uudsete elektri – ja hübriidajamite kasutuselevõttu. Kergitamegi siinkohal saladuskatet ja vaatame üle lähitulevikus turule jõudvad Volkswageni uudismudelid.

Volkswagen on viimase aasta jooksul andnud aimu uutest arengusuundadest. Oleme näinud väikese elektribussi prototüüpi ning saanud lähemalt vaadata futuristliku ilmega kompaktmaasturit. Lähiaastatel tuleb Volkswagenil kõvasti püksirihma pingutada, et konkurentsis püsima jääda ning põnevad plaanid ka ellu viia.

Volkswagen XL1

“Suur plaan” ehk “Together-Strategy 2025” näeb ette osa olemasolevate projektide külmutamise, võimalik, et ka osa grupi kaubamärkide müügi – sellegi üle oleme varasemalt spekuleerinud. Põhirõhk on lähiaastatel elektriautode ning hübriidajamitega sõidukite tootmisel.

Volkswagen plaanib aastaks 2025 turule tuua enam kui 30 uut elektri jõul töötavat mudelit. Plaan näeb ette kuni kolme miljoni elektriauto müüki aastas.

Eesmärgi nimel tuleb põhijõud suunata uudsetesse akutehnoloogiatesse – vaja on leida lahendus akude eluea pikendamiseks ja mahtuvuse suurendamiseks.

Paralleelselt peab panustama digitaliseerimisse ning isesõitva auto arendamisse. Inseneride ees seisab ridamisi pea üheaegselt lahendamist vajavaid ülesandeid.

Juba lähitulevikus peaksime nägema elektriajamiga Volkswagen Phaetoni ja väikese särtsu jõul edasiliikuva “pirukakäru”. See, et tuleb kaheksanda põlvkonna Golf, pole üllatuseks vist kellelegi; loomulikult saab sõiduk ka hübriid-ja elektriajami ning – et traditsioone ühekorraga mitte nurka heita – ka mitu jõulisemat versiooni.

Kompaktne T-Cross Breeze oli omalaadne tormihoiatus lähitulevikuks – Volkswagen on sarnaselt paljudele konkurentidele tulnud järjest enam ostjate soovidele vastu ning plaanib mudelivalikut täiendada kõigis segmentides ka pargimaasturitega.

Maasturilaadse kuju saavad nii pisike VW Up kui ka populaarne Polo. Kõrgendatud kliirensiga eriilmeliste sõidukite kiire produtseerimine on võimalik tänu VW MQB modulaarplatvormile.

VALIK VOLKSWAGENI UUDISMUDELEID AASTATEKS 2017-2020
2017
Polo VI põlvkond, endisest ruumikam MQB-platvorm, Launch-control, elektrimootor
Golf krossover
Touareg III põlvkond, ka 7-kohalisena
CrossBlue
VW CC pistikhübriid
Scirocco IV põlvkond, endisest ruumikam ja sportlikum
Jetta, VII põlvkond, suurus võrreldav Škoda Octaviaga
2018
Polo linnamaastur, uued 3- ja 4-silindrilised mootorid koos elektriajamiga
Tiguan Coupé (Range Rover Evoque Paroli konkurent)
Passat krossover (Tiguani ja Touaregi vahele)
Golf SUV / T-Roc (elektrimootoriga variandis 420 km sõiduraadiust)
2019
Golf VIII, suurem salong,.1,5-l 4-silindriline (110–160 hj) ja 1.0 l 3-silindriline mootor
Golf VIII GTI ja Golf R 2.0l 420 hj mootor, GTI hübriidvariant võimalik
Golf Variant (nurgelisem ja sportlikum)
CUVe (Coupé Utility Vehicle, kuni 7 kohta, elektriajam)
e-Bulli (elektrimootoriga pisibuss, mille salongis saab teha kiireid ümberpaigutusi)
Phaeton SUVe (koostöösi Audi Q6 e-tron)
Up SUV (Dacia Dusteri ja Ford EcoSpordi konkurent)
Golf SUV Coupé ( suurem ja ruumikam sportkupee, tõenäoliselt ka GTI variandis)
NUVe (tuttuus elektriauto)
Beetle Coupé (põhineb praegusel Beetle’i platvormil, näeb välja nagu hot rod)
2020
Up II (5-ukseline, Cross Up -versioonis Fiat 500L konkurent ja Space Up minikaubikuna)

 

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tesla, sa võid vist nüüd rahulikult koju minna. Kolm miljonit elektriautot aastas, 30 uut elektriauto mudelit… ja need pole mitte lubadused vaid käegakatsutav reaalsus. Sest me oleme neid sõidukeid JUBA näinud. Modulaarplatvorm on JUBA olemas. Akutehnoloogia on JUBA testitud. Tesla, veelkord, mine koju; ja ole lihtsalt ilus!

Allikas ja meedia: Volkswagen

Volkswagen lubab lapikute akupakkidega läbimurret

Volkswagen AG kärbib mudelivalikut ja müüb tõenäoliselt osa kaubamärke

Volkswagen esitles Pekingis suurt T-Prime Concept GTE hübriidmaasturit

KOMMENTEERI SIIN