Skövdes asuv Volvo mootoritehas läks jaanuari alguses üle kohalikule taastuvkütusele ning sai sellega esimeseks Rootsi autotootja kliimaneutraalseks tehaseks. Euroopas on sarnaseid innovaatilisi tootmisi vaid mõni üksik.
Skövde on Volvo Cars’ ülemaailmses võrgustikus esimene omataoline tehas, mille tootmisprotsess arvestab maksimaalselt keskkonnamõjusid ning kahjutustab need. Kogu Euroopas on tegu ühega vähestest sarnastest tootmistest.
Rootsi legendaarseima autotootja jaoks on Skövde mootoritehase avamine suur samm ettevõtja üleilmse kliimaneutraalse tootmise visiooni elluviimiseks: aastaks 2025 püüab Volvo oma ökoloogilise jalajälje võimalikult väikeseks muuta.
“Energiatõhususe parandamine on meie esimene prioriteet ja vajamineva osas on meie eesmärk kasutada taastuvatest allikatest saadavat energiat,” rääkis Javier Varela, ettevõtte tootmise ja logistika asepresident.
“Skövde tehases tehtu on oluline panus meie üldisema eesmärgi saavutamiseks, milleks on meie keskkonnajalajälje minimiseerimine. Meil on rõõm olla autotööstuse valdkonnas kliimaneutraalse tootmise suunas liikumise liider.”
VÕTMESÕNA: KOHALIK TAASTUVENERGIA
Leping autotootja ja kohaliku energiatarnija vahel tagab, et kogu Skövde tehases kasutatav soojus on pärit jäätmete põletamisest, biomassist ja ümbertöödeldud biokütustest.
Kogu Skövdes, nagu ka teistes Rootsi autotootja Euroopas asuvates tehastes kasutatav elekter tuleb taastuvatest energiaallikatest juba aastast 2008.
“See on meeldiv hetk nii Skövde tehase kui kogu Volvo Cars’ jaoks,” ütles Stuart Templar, jätkusuutlikkuse direktor.
“Keskkonnahoid on üks meie põhiväärtusi. Koos meie plaaniga elektrifitseerida kõik uued Volvo autod alates aastast 2019 vähendab kliimaneutraalne tootmine oluliselt meie süsinikujalajälge, toetades ülemaailmseid pingutusi kliima muutumise pidurdamiseks.”
Volvo Cars kaalub pidevalt innovatiivseid viise oma 2025 visiooni suunas liikumiseks. Näiteks aastal 2016 võttis tootmistehas Belgias Gentis kasutusele kaugküttesüsteemi, mis vähendas süsinikuheitmeid 40 protsendi võrra, jättes õhku paiskamata 15 000 tonni CO2 heitmeid aastas.
“Me jätkame kõigis piirkondades aktiivset koostööd meie energiatarnijatega, et tagada meie tootmisüksustele ligipääs taastuvatest allikatest saadavale energiale,” ütles Javier Varela.
Tõlkis: Kadi Rünkla. Allikas ja meedia: Volvo pressiruum