Neljapäev, 18. juuli 2024
Ametlikult ei ole Bolt autorenditeenuse avamist veel kinnitanud, kuid firma kodulehele on juhised uue renditeenuse kasutamiseks juba üles pandud. Rendiautodena hakatakse kasutama nii Toyota C-HR sportkupeesid kui ka Volkswageni T-Roc linnadžiipe ja ID.3 elektriautosid. Milliseks kujuneb teenuse autopark lõplikult, saame teada ilmselt ametliku pressiteate vahendusel.

Nii Möller auto kui Amservi parklates seisavad hulgakesi Bolt Drive kirjaga uued sõiduautod. Bolti pressitiim on esialgu napisõnaline, uuest teenusest avalikult ei räägita ent firma kodulehel on renditeenuse juhised juba välja toodud.

Teenuse kasutamiseks ava Bolt rakenduses Bolt Drive vaade ning kinnita enda juhiloa andmed – nii lihtsalt oledki valmis teenust kasutama! Järgi rakenduses kuvatud juhiseid, et verifitseerida enda juhiluba.

Antud protsess võib võtta paar minutit. Pärast seda, kui kõik detailid on kinnitatud, saad rentimiseks valida lähima auto ning alustada sõitu.

Palun tähelda, et Bolt Drive kasutamiseks pead olema vähemalt 20-aastane, omama B-kategooria juhiluba ning vähemalt aastast sõidukogemust.

Teenus hakkab toimima üle Eesti

Bolt Drive teenus võimaldab autosid kasutada üle kogu Eesti. Lühiajaliselt võib kasutaja auto parkida ka omale vajalikku kohta ent sõidu alustamine ja lõpetamine käib parklates, mis on rakenduses nähtavad. Eraparklatesse autot jätta ei saa.

Auto rentimiseks tuleb Bolti rakenduses see reserveerida ja esimesed 15 minutit on kliendile tasuta. Kui bronni aeg on pikem kui 15 minutit, lisatakse rendi lõppsummale ka ületatud aja eest reserveerimise maksumus.

Auto uksed saab avada rakendusega. Sõidu summa arvutamisel võetakse arvesse nii sõidu kestvus kui läbitud kilomeetreid. Kui uskuda kodulehe infot, on võimalik autot rentida ka pikemaks, nädalaks või kuuks ajaks.

Sõltuvalt rendiauto mudelist hinnad varieeruvad. Parkimistrahvid ja liikluseeskirja rikkumised on kliendi kanda. Kui palju rentimine maksab, saab eelnevalt välja arvutada.

Bolt hakkab rendile andma ka elektriautosid

Bolt on kinnitanud, et rühib jõudsalt kliimaneutraalse teenuse poole. Elektriajamiga autod on tänasel päeval ju tunnustatud “kliimapäästjad” ning nagu näha kodulehe juhenditest, saab ka neid rentida. ID.3 kohta teame, eks on ilmselt ka hübriidajamiga autosid (Toyota CH-R), kas lisandub veel mõni mark, näeme peagi.

Elektriauto aku laadimine, nagu selgub, ei olegi kliendi mure: kui rendid auto, mille akutase on madal, soovitab Bolt sõita lähimasse Enefit Volti või Elepordi laadijasse ja kasutada kaarti, mis asub kas juhipoolses sirmis või kindalaekas.

Kui laadijat läheduses pole, tuleb ühendust võtta klienditeenindusega. Selliseid olukordi linnades ilmselt ette ei tule, maapiirkonnas küll, et aga auto saab jätta selleks ette nähtud parkimisalasse, ju siis on murele mõeldud.

Nalja hakkab saama rentnikega, kes elektriautot elus esimest korda näevad, neile peaks laadimistoimingutest andma eelteadmisi: klienditeenindusel on vähemalt teenuse alguses käed-jalad tööd täis.

Konkurents kasvab, ehk muutuvad ka harjumused

Eestis on praegu renditurul jala kõvasti maha saanud leedulaste CityBee, arenguhüppeid teeb ka Elmo Rent, ja viimane on keskendunud just nn keskkonnasõbralikemate autode rendile.

Bolt Drive tuleb tõenäoliselt jõuliselt turule – ja nagu kodulehelt lugeda võib, tehakse teenus inimestele lihtsasti kätte-ja arusaadavaks. Eks teised on kõva töö ette ära teinud ka ja nagu vasikas aiaväravat keegi enam teenust ei imesta.

Mis muutuda võiks? Linnainimeste arusaam autost, mida valikute olemasolul ei pea enam omama vaid võib iga kell lühemaks või pikemaks ajaks raha eest “laenata”.

Tee autovabama linnani on jätkuvalt konarlik ja harjumuste orjusest välja rabelemine on pigem Z-generatsiooni õlule jäetud.

Samas märke teatavast mõtteviisi muutusest õhus juba on: jalgratas ei ole enam ainuüksi surmapõlguritele ja elektritõukse võis linna peal mullu näha esimese tõsisema lumesajuni. Peolt koju viib äpitakso ja tõsisematel sõitudel aitab hädast rendiauto. Mida kättesaadavamaks mugav renditeenus muutub, seda rohkem inimesed seda kasutavad.

Loe ERR lugu Bolt Drive`i “märgatud linna peal” autodest

Kaanepilt: Bolti pressiruum/illustratiivne

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN