Teisipäev, 16. aprill 2024
Tegime ringküsitluse Eesti populaarsemate platvormtakso teenuse osutajate seas, et leida lahendus murele, kuidas jõuda varahommikul Tallinna tagahoovist ja Kuldse Ringi valdadest õigeks ajaks lennujaama. Erinevalt mitmest nn sõidujagajast lubab Teslarent, et takso tuleb alati õigeks ajaks. Tesla tellimiseks tuleb kasutada nende transfeerikeskonda.

Tallinna ja selle lähiümbruse moodsad elanikud on hädas, et ei saa alati olla kõikvõimalikele platvormtaksodele kindlad – kella nelja ajal öösel lihtsalt ei pruugi ükski sõidujagaja sõita või ei jätku aktiivikuid kõigile soovijatele.

Võtsime populaarsemad platvormteenuse osutajad ette ja küsisime, millist lahendust nad pakuvad. Taxify ja Uber rõhusid oma vastustes juhtide vabadusele otsustada oma tööaja üle. Uustulnuk Hope pakub ettetellimisega autosid ent paljud isegi ei tea sellise rakenduse olemasolust.

Teslarendi üks asutajaid, Mario Kadastik kirjutas toimetusele ja ütles, et probleem on laest võetud – Tesla tuleb alati ukse ette ja viib kohale, kui ilusti küsida. Rääkisimegi siis Tesla rentimisest natuke põhjalikumalt.

See tundub olevat lausa elupõline probleem: Laagrist, Sauelt, Arukülast, isegi Nõmmelt ei pruugi varahommikul saada lennujaama, sest nn sõidujagajaid lihtsalt ei ole liikvel. Millise lahenduse pakute teie klientidele?

Meil on olemas võimalus tellida autot kellaajaliselt. Seega saab klient juba varakult teada anda mis hetkel ta autot vajab ning kui sihtkohaks on märgitud lennujaam on ka ilmselge, et klient kiirustab lennule.

Piisavalt varakult teades saavad juhid kas kliendile teada anda kui peaks erakorraliselt suur nõudlus olema ja ei ole võimalik planeerida või saame lisaauto selleks ajaks majandada.

Kui palju maksab Tesla tellimine võrreldes näiteks Taxify või Uberi tavakategooria teenusega?

Taxify või Uberi suhtes on keerukas midagi ennustada, kuna esiteks pole tavaliselt linnast väljas või äärealadel neid saada ning hind sõltub tihti ka kordajast.

Aga hinnanguliselt varahommikul on linn tühi ning sõit kulgeb kiirelt. Tesla hinnastus on vaid ajapõhine. Näidishinnad on ka kodulehel ehk siis näiteks Nõmme – kesklinn on ~10 eurot, Saku – kesklinn ~14 eurot jne.

Kui minnakse väga vara lennujaama, siis enne kella 6 hommikul kehtib öötariif mis on 1.5x kõrgem tavatariifist. Samas peab ka arvestama, et ette tellimise korral on miinimumhinnaks 15 eurot ning tihti selle sisse sõidu hind mahubki.

Kas Tesla tuleb tellida otse Teslarendist või saab selle bronnida ette ka Taxify, Uberi või mõne teise platvormi kaudu?

Tellimiseks tuleb minna otse transfeeri tellimise keskkonda tellitesla.ee ja seal oma tellimus kirja panna. Minuteada ei ole teiste platvormide kaudu võimalik teha kellaajalist tellimust.

Kui agaralt kasutatakse ettetellimise teenust? Millistel puhkudel kõige sagedamini seda tehakse?

Meil on palju korporatiivkliente, kes oma külalisi lasevad tuua lennujaamast/sadamatest või neid viia tagasi lennujaama/sadamasse.

Samuti kasutavad paljud kliendid meid hommikuti, et õigeks ajaks jõuda lennukile või laevale, sest teavad, et me tuleme kindlasti kohale.

Mitu autot Teslarendil täna käigus on, mis tüüpi need on?

Autode arv varieerub, aga on nii Model S kui X autod kasutusel. Tõsi meil ei ole neid kümnetes, mistõttu me ka teenust üliaktiivselt pole reklaaminud, kuid see-eest on meie kliendid teenusega väga rahul ning püsivad kasutajad.

Kust leiate pädevad juhid?

See on tegelikult väga keeruline küsimus. Me küll ise ei oma juhte kui töötajaid vaid nad rendivad meilt autosid teenuse osutamiseks näiteks Taxify all, kuid lisaks sellele saavad ka tellimusi meilt, et teostada ürituste transfeere, pulmasid jne.

Teeme alati põhjaliku eelkontrolli ning interviuu ega võta kõiki juhte, kes soovivad tulla. Kui juhi kohta esitatavad hinnangud klientide poolt on selgelt mitte parimad, siis oleme ka sel põhjusel loobunud juhtidest.

Kuna meil on vähe autosid, siis meie erisuseks on autod ning teenuse kvaliteet ehk tasemel juhid. Me ei saa endale lubada juhte, kes ei hinda kliendile pakutavat teenust.

Milliste platvormtakso teenuse osutajatega praegu koostööd teete?

Meil on eksklusiivne koostöö Taxifyga kus on ka eraldi Tesla kategooria ning mille alt saab samuti alati autosid tellida. Meie enda süsteemi erisuseks ongi peamiselt konkreetsed ette tellimised kuigi vajadusel saab meie süsteemist samuti ka kohe autot tellida.

Pilt: Teslarent

KOMMENTEERI SIIN