Kolmapäev, 17. aprill 2024
Uber, millel ka Eestis on jätkuvalt kasutajaid, on mõelnud välja veel ühe lisavõimaluse sõidu turvalisuse tagamiseks. Kuigi tervemõistuslik inimene ei istu enne taksosse kui on veendunud, et tegu on õige auto ja juhiga, siis kõik ilmselt selle peale ei tule. Nende jaoks on Uber lisanud rakendusse vilkuva meeldetuletuse.

Funktsiooni “Kontrolli oma sõidukit” eesmärk on ennetada sõitjate valesse autosse istumist. Seoses Uberi sõitjate arvu kasvuga, on valesse autosse istumine sage probleem, eriti rahvarohketes linnapiirkondades.

Enamjaolt on tegemist tühise eksimusega, kuid paraku võib selles peituda ka turvarisk. Selle ennetamiseks tutvustab Uber uut funktsiooni turvalisuse tagamiseks: “Kontrolli oma sõidukit.”

Alates 23. juulist tuleb uberdajale sobiva sõidu leidmisel nutiseadmesse ka teadaanne, mis tuletab meelde kontrollida saabuva auto numbrimärki ja võrrelda rakenduses kuvatud fotot roolis oleva juhiga.

Meeldetuletuse funktsioon on ka Eesti uberdajate käsutuses ja on edaspidi saadaval kõigile Uberi rakenduse kasutajatele.

Ühtlasi lisab Uber oma rakendusse visuaalse meeldetuletuse, mis hakkab vilkuma hetkest, mil sobiv auto on leitud. Bänner on nähtav hetkeni, mil klient sõitu alustab.

Meeldetuletus näitab sammhaaval, kuidas kontrollida, et auto, millesse istuda, on see, mis on tellitud:

kontrolli numbrimärki
tuvasta automark ja mudel
kontrolli juhi pilti, et kindel olla, kas tegemist on sinu juhiga

Kesk-ja Ida-Euroopa Uberi üldjuhi Ash Kebriti sõnul soovib platvormtaksoteenuse osutaja Uber, et sõiduki kontrollimine muutuks kasutajatele tavapäraseks harjumuseks.

“See teadaanne tuletab meelde kolme lihtsat sammu turvalisuse tagamiseks iga kord, kui sõitjad Uberisse sisenevad. See on meeldetuletus sellest, kui tähtis on turvalisus ja kuidas tehnoloogia aitab reisimist muuta turvalisemaks kui varem” selgitas ta.

Uberi tellinud kliendil on veel üks võimalus kontrollida, kas tegu on tellitud autoga: selleks tuleks saabunud autojuhilt küsida ta nime. Nii, nagu juht näeb sõitja nime oma rakenduses, on kuvatud ka autojuhi nimi sõitja ekraanil.

Seega saavad turvalisuse tagamiseks mõlemad osapooled küsida: “Kelle nimele oli auto tellitud?”. Autojuht võib sealjuures ka sõitjal paluda oodatava autojuhi nime täpsustada.

Lisaks võimalusele jälgida sõite GPS-i vahendusel ja kõigi partner-autojuhtide taustakontrollile, lisas Uber eelmisel aastal oma rakendusse mitmeid uusi funktsioone sõidu turvalisuse tagamiseks.

Mitmed nendest olid välja toodud ka Uberi hiljutises kampaanias “Safety never stops”, mille eesmärk oli esile tõsta meetmed turvaliste sõitude tagamiseks:

Hädaabinupp – nii juhid kui sõitjad saavad rakenduses vaid ühe nupulevajutusega ühendust võtta häirekeskusega

Usaldatud kontaktid – sõitjad saavad määrata kuni 5 sõpra või perekonnaliiget oma “usaldatud kontaktideks” ning ühe nupulevajutusega jagada nende inimestega meelepärast infot oma sõidu kohta

Turvakeskus – platvorm rakenduses, mille kaudu saab sõitja võtta ühendust Uberi klienditoega ja näeb infot käimasoleva sõidu, sõitu teostava juhi ja auto kohta. Lisaks pääseb sealt ligi ka tagasiside- ja hindamissüsteemile

Kiiruse hoiatused – see funktsioon tuletab juhile meelde kasutada sõiduks sobivat kiirust

KOMMENTEERI SIIN