Esmaspäev, 20. mai 2024
Sel nädalal alustati Põhja-Tallinnas Katariina kai kõrval asuva Paljassaare tee 46 kinnistule rajatava avaliku veesõidukite veeskamiskoha ehitustöödega. Slipp, ujuvkai ja haagistele mõeldud parkla valmivad oktoobri lõpuks. Kui tuleb mullusega sarnane pehme talv, saavad esimesed Mikid slipilt oma paadiga veel tänavu merele.

Pealinna paadiomanike kauaoodatud veeskamiskoht Tallinna südames tänavu oktoobrikuu lõpuks. „Kevadine koroonakriis ja eriolukord mõjutas ka slipi ehitustööks vajalikke ettevalmistusi, muuhulgas ehitusajaks vajaliku keskkonnaloa taotlemist, kuid tänaseks on ehitustööd käimas,“ rääkis abilinnapea Kalle Klandorf.

„Nii saavad paadiomanikud minna vastu järgmisele navigatsioonihooajale teadmisega, et uuel aastal on neile tagatud praktiliselt Tallinna südalinnas võimalus paat treilerilt otse vette lasta.“

Üldkasutatava slipi asukoht valiti koostöös kalurite ja teiste paadiomanikega. Asukoha valiku, ja ehituse juures oli aga oluline arvestada Paljassaare eripäraga, et säiliks looduskeskkond.

Ehitustööde käigus rajatakse kauaoodatud slipile lisaks ka selleni viiv juurdepääsutee, selle kõrvale ujuvkai, ja maa peale haagiste parkla kuni seitsmele “sabaga” sõidukile. Ala saab korraliku valgustuslahenduse.

Haagiseparkla asukoht on valitud nii, et maksimaalselt säilitada olemasolevat haljastust. Parkla ümbritsetakse palkidest piirdega, mis takistab sõidukite sattumist haljasalale.

Ehitustöid teostab Inseneriehituse AS, tööde maksumus on 211 138 eurot ja valmimise tähtaeg on 31. oktoober 2020.

Allikas: Tallinna linnavalitsuse pressiteenistus

Pilt on illustratiivne. Autor: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN