Laupäev, 15. juuni 2024
Jõulude eel kontrollib mupo Tallinna kaubanduskeskuste juures agaralt parkivaid autosid: invakohad ja elektriautode laadimiskohad pole mõeldud igaühele. Eirata ei tohi keelumärke ja ülekäiguradasid ega parkida autot haljasalale. Trahv on üsna soolane, selle eest saaks osta mõne kingituse või mitu kohvi: niisiis pargi korralikult!

Jõulude-eelse nädala algusest pöörab munitsipaalpolitsei erilist tähelepanu parkimisele kaubanduskeskuste juures.

Kontrollitakse parkimist invakohtadel, invakaartide õigsust ja kehtivusaegu, karistatakse sõidukijuhte, kes on oma auto parkinud kas keelumärkide alla või parkimist keelava märgistuse mõjualasse, ülekäiguradadele ning ohutussaarekestele või ka haljasaladele.

Varasemalt on mupo kuulutanud välja jõulurahu, aga eelmise aasta kogemuse põhjal võib öelda, et šopingute lainel inimesed oma autosid kaubanduskeskuste juures eriti hoolikalt ei pargi: jäetakse masin kuskile ja antakse kandadele valu, et sukelduda poodlemishullusse. Julgemas sõidaks kasvõi leti ette…

“Seetõttu karistame sellel aastal parkimisrikkujaid täie karmusega ja eriti neid kes kasutavad invakohta, kui neil selleks õigus puudub. Vastasel juhul läheb kõige kibedamal ostuajal kord täiesti käest ära,“ ütles Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere.

Toompere sõnul on esimesed märgid lähenevast jõuluostlemisest juba mitu aega kaubanduskeskuste juures nähtavad.

Valesti parkivad autod tekitavad peavalu kaasliiklejatele ja põhjustavad mõlkimisi ja väiksemaid avariisid aga ja mis kõige olulisem – võivad takistada vajadusel operatiivsõidukite ligipääsu abivajani.

„Varuge rohkem aega ja parkige oma auto korrektselt. See välistab paarikümne eurose ebameeldiva üllatuse klaasipuhastaja vahel. Igatahes on mupo patrull väljas tavalisest suuremate jõududega ning seda kuni aasta lõpuni,” ütles Toompere.

Parklasse sisenedes tasuks vaadata ka liiklusmärke: kas tegu on õuealaga või käib liiklemine parema käe reegli järgi? Seks puhuks tasub üle korrata parklas parkimise ja liiklemise reeglid. Nautige videot!

Loe siit, miks ristmikule ei tohi autot parkida

Pilt: mupo

KOMMENTEERI SIIN