Pühapäev, 19. mai 2024
Noobelautotootja Volvo astub otsustava sammu lähitulevikku: ikooniline performance-autode üksus Polestar muutub võimsate elektrifitseeritud autode tootjaks. Nõudlus luksuslike ja võimsate, aga samas keskkonnasäästlike sõiduvahendite järele kasvab kogu maailmas. Volvo Polestar on üks võimalik vastus kiirusenäljas klientidele.

Volvo omandas 100 protsenti Polestar Performance’ist 2015. aasta juulis, olles autospordis koos töötanud juba 1996. aastast. Tulevikus pakub Polestar oma margi alt autosid, millel enam Volvo logo pole, aga ka Polestar Engineered kaubamärgi alt täiustuspakette Volvo mudelivalikule.

Tulevane noobelkähkusõitjate tootja saab jätkuvalt kasu spetsiifilisest tehnoloogilisest ja ehituslikust sünergiast Volvoga ning sellest seotusest tulenevast märkimisväärsest mastaabiefektist. See sünergia võimaldab disainida, arendada ja ehitada maailmatasemel elektrifitseeritud ülivõimsaid autosid.

Välkkiire Polestar vajab uut strateegiat, mis põhineks pikaajalisel kogemusel ja jõulisel tulevikuvisioonil. Volvo teataski, et elektrifitseeruva brändi arendamise juhtimiseks asub Polestari peadirektori ametikohale Volvo disainiala vanem-asepresident Thomas Ingenlath. Hr Ingenlath on viimaste aastate jooksul olnud Volvo auhinnatud disaini uuestisünni inspiratsiooni taga.

„Thomase Polestari suundumine näitab meie pühendumust luua tõeliselt eristuv ja eraldiseisev kaubamärk Volvo grupis,“ ütles Volvo president ja tegevjuht Håkan Samuelsson.

Hr Ingenlath tunnistab, et on uue väljakutse eel tõeliselt elevil: „Mul on võimalus luua põnev kaubamärk ja rätsepatööna valmistatud toodete vägev portfoolio ning suunata meie kirg tervesse Polestari meeskonda. Järgmine peatükk Polestari ajaloos on alles algamas.“

Thomas Ingelath, Polestar ’i uus juht

Hr Ingenlathiga liitub Polestaris Jonathan Goodman, kellest saab tegevjuht. Hr Goodman liigub sinna Volvo korporatiivse kommunikatsiooni vanem-asepresidendi kohalt.

„25-aastase kogemusega autotööstuses on Jonathan ideaalses positsioonis, et pakkuda opereerimiskogemust Thomase visiooni kõrvale, täiendades kogenud juhtide meeskonda, kes Polestari kaubamärki edasi viivad,“ ütles hr Samuelsson.

Polestarist saab tõsiseltvõetav konkurent võimsate elektrifitseeritud autode kasvaval globaalsel turul. Särtskiire Polestariga loodab Volvo võluda ära nõudlikud ja edumeelsed autofännid kogu maailmas. Iseseisvunud ikooniline tootja annab täiendavat informatsiooni oma toodete, industrialiseerimise ja äriplaanide kohta sügisel.

Allikas ja meedia: Volvo

KOMMENTEERI SIIN