Reede, 29. märts 2024
Londoni Keiserliku Kolledži ning Londoni Kuningliku Muusikakolledži teadlased viisid hiljaaegu läbi uuringu, mis kinnitab, et meestest on lihtne võitu saada: segadusseajamiseks piisab, kui panna mängima rokkmuusika.

Üldlevinud rahvatarkus ütleb, et mehele mahub pähe korraga vaid üks mõte. Ja see mõte ei kannata ei trükimusta ega päevavalgust. Olgu sellega kuidas on, aga Ühendkuningriigis äsja läbi viidud uuring kinnitab, et mehi on tõesti lihtsam segadusse ajada kui naisterahvaid.

Eriti haavatavad on mehed siis, kui käsil on lauamängude mängimine. Nimelt on naistel suurem (kui mitte ainus) võimalus võita mehi näiteks Reis Ümber Maailma või Aliase mängus, kui taustal keevitab kõlaritest korralik rokkmuusika.

Britid uurisid ka, milline muusika mehi kõige enam devalveerib. Uuringus osalenud mehed tegid lauamängus palju rohkem vigu kui taustamuusikaks oli AC / DC ning suutsid end fookusesse tagasi tuua, kui mängima pandi klassikaline muusika. Võrreldavalt hea soorituse tegid isased inimesed muusikavabas keskkonnas.

Uuringu tulemustes pole põhjust kahelda, sest selles osales koguni 352 mõlemast soost mängijat. Näiteks Audru Keskkoolis õpib vähem õpilasi (248) kui oli uuritavaid… Uuringumaterjalides pole küll eraldi välja toodud, palju osales naisi ja palju mehi, aga eeldada võib, et grupid jagunesid enam-vähem võrdselt, et saada võrreldavat tulemust.

Mängijatele anti kätte lauamäng nimega Operation, kus mängupatsientidelt tuleb opereerida mängult kehaosi. Kõigil osalejatel paluti pähe panna kõrvaklapid ning neisse lasti vaheldumisi Mozarti populaarseid klassikateoseid, AC / DC Thunderstrucki, või vaikust.

Mehed kaotasid fookuse ning nende tähelepanu hajus pea kohe, kui klappidesse paiskus AC/DC tempokas Thunderstruck. Üks teise järel hakkasid nad tegema mängides rohkem vigu – kuna tegu oli mängukirurgiaga, mille käigus eemaldati mängult kehaosi, siis keegi vist väga ei tahagi teada, kus mis nihu läks, kellelt lõigati vale jalg või eemaldati pimesoole asemel süda ning mitmele patsiendile unustati kõhtu käärid või kaunis opiõde…

Naiste sooritust taustamuusika aga ei mõjutanud. Nemad keskendusid korrektselt ning tõenäoliselt suutsid tasandada mõnegi rokkmuusika peale hullunud mehe tehtud vea – kaunis ristpistes tehtud õmblus varjab viletsa kirurgi kätetöö kenasti…

Millised võiksid olla selle tulemuse tagamaad? Täiesti ootamatult selgub, et naised võivad olla rööprähklemises võimekamad kui mehed. Ehk siis kui samal ajal on vaja teha lapsi, rääkida autoga ja panna pann magama, saavad naised sellega meestest edukamalt hakkama.

Kuna antud uuringus õnnestus naistel meestest paremini lauamängu mängimine, võib teha veel ühe järelduse – naised on looduse poolt justkui “kodeeritud” mängima, et rahustada maha jonniv põngerjas või mõnikord ka rahulolematu mees.

Kogu selle muusikalise virr-varri tulemusena läks meestel sassi nii lauamäng kui tekkis ka suurem audiostress kui naistel. Tõenäoliselt oleksid nad parema meelega kuulanud AC/DC-d kui Mozarti ning lauamängu mängimise asemel veetnud kvaliteetaega muid tegevusi tehes…

Sellest aga uuring meile muidugi ei räägi. Uuringu tulemuste tõestamiseks koduste meetoditega soovitame teil välja otsida lauamäng, leida mõni mees, panna talle klapid pähe, lasta klappidesse näiteks ansambli Suveniir kullavaramust palasid ja vaadata, mis siis saama hakkab. Kel võimalik, kutsub mängu ka Herbert Vingi või Kaupo Peebu ja lisab uuringule veidi vürtsi, pannes osalejad lisaks muusika kuulamisele ka tantsima…

AC/DC THUNDERSTRUCK – ROKKMUUSIKA, MIS MEHED TÜMAKS TEEB

MOZART, DON GIOVANNI AARIA: “VEINI JA VIINA VOOLAKU JÕENA…”

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Pisut tõsisemalt jätkates – kui juba lauamängu mängides mehel hari punaseks ja pilk häguseks läheb, mis juhtub siis, kui autos äge rokkmuusika möirgama panna?

Parem oleks, kui autosõidu ajal valitseks sõitjateruumis malbe vaikus, sest nagu nähtub brittide uuringu tulemustest, mõjub isegi klassikaline muusika isastele inimestele halvavalt. Seega, kel muusikaisu peal, peatab auto ja kuulab lemmikmuusikat käed teki peal.

Allikas: Londoni Keiserlik Kolledž. Meedia: Youtube, Pixabay

Naiste rõõm: mehed aluspesus ehk Autopesu kalender 2016

KOMMENTEERI SIIN