Reede, 21. juuni 2024
20. augustil tähistame taasiseseisvumise 30. aastapäeva. Pealinnas toimub sel puhul palju tasuta üritusi, millest kõik huvilised on oodatud osa võtma.

Tallinn võtab Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 30. aastapäeva tähistamise võimsalt ette: 18. augusti õhtul avati esitluseks Lauluväljaku uue külastuskeskuse uksed. Edaspidi peaks see olema koht, kus tutvuda laulupidude ja laulva revolutsiooni ajalooga. Tavakülastajatele avatakse uksed 31. augustil, sinnamaani on võimalik keskusega virtuaaltuuri kaudu tutvuda.

Linnaosavalitsuste korraldamisel toimub üle linna samuti mitmeid taasiseseisvumispäevale pühendatud tasuta kontserte ja perepäevi. Esimesed kontserdid on Kristiines ja Mustamäel juba maha peetud.

Neljapäeval pidutsetakse Õismäel

Neljapäeval, 19. augustil kell 19.00 algab Haabersti päevakeskuse hoovis (Õismäe tee 24) kontsert, kus esineb ansambel PS Troika. Kavas on tuntud viisid ja laulud, et külalised saaksid kaasalaulmisest rõõmu tunda.

Reedel võib liikuda ürituselt teisele

20. augusti keskpäevast kuni kella kuueni õhtul saab Teletornis külastada kaitse- ja turvateemalist perepäeva, uudistada militaartehnika näitust ja proovida lasketiirus kätt. Kaitseliit peab näidislahingu ja Päästeamet näitab, millised on tule-ja veeohutuse reeglid. Suitsutelgis saab harjutada põlevast hoonest väljaliikumist.

Kogu päeva aitavad sisustada muusikud, õhtul kuulutatakse välja Pirita kaunima koduaia konkursi võitjad ja kell 17 algab Swingersi kontsert. Punkti paneb ilutulesikk, mis algab kell 21:45.

Põhja-Tallinnas, Salme keskuse vastremonditud saalis astuvad kell 14 lavale Ivo Linna ja Antti Kammiste. Kavas on loomulikult kõik armastatud isamaalised laulud.

Nõmmel Vabaduse pargis astub 20. augustil kell 14 üles ansambel Traffic. Istumiseks soovitatakse kaasa võtta oma tekk või matkatool.

Tallinna Lauluväljakul toimub suur öölaulupidu „Vaba Eesti“, mille lõppedes korraldab Tallinna Kesklinna valitsus Inglirannas ilutulestiku (orienteeruvalt kell 00.45).

Laupäeval pidu jätkub

Laupäeval, 21. augustil algusega kell 14 toimub Tallinna Lauluväljakul perepäev „Taaskohtumine“. Nii väikestele kui suurtele on hulganisti sportlikke ja meelelahutuslikke tegevusi.

Avatud on lasteala, spordiala, pakutakse tänavatoitu ning õhtul toimub kontsert, kus esinevad Traffic, 2 Quick Start ja Leedu bänd The Roop, kes esindas Leedut sel aastal Eurovisioonil. Väravad avatakse kell 23:00. Täpne info on leitav siit.

Kõigil piiratud aladel toimuvatele üritustele pääseb COVID-19 tõendi ettenäitamisel, seetõttu palutakse kohale tulla aegsasti.

Tõend võib olla vaktsineerimise, haiguse läbi põdemise või negatiivse testitulemuse kohta (viimase 72 tunni jooksul), seda võib esitada nii digitaalselt kui ka paberkandjal. Osal üritustest pakutakse tasuta kiirtestimise võimalust ka koha peal.

Korraldajad panevad inimestele siiski veel südamele, et kõik üritusel osaleda soovijad jälgiksid oma tervist ja tuleks kohale ainult hea enesetundega.

Foto: Eik Erik Sikk

KOMMENTEERI SIIN