Kaheksa aasta järel tõstab Tallinn ühistranspordipiletite hinda neile reisijatele, kel puudub sissekirjutus. 2020. aastast tõusevad ühistranspordi piletihinnad kohati tuntavalt: näiteks 5-päeva pileti hind on senise 6 euro asemel edaspidi 9 eurot.
Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule määruse eelnõu, mille kohaselt uuest aastast linna ühistranspordi piletihinnad mittetallinlastele tõusevad. Bussijuhilt ostetava ühekorrapileti asendab tunnipilet, mille hind jääb samaks varasemaga (2 eurot).
Tunnipilet ühiskaardi või kontaktivaba pangakaardiga ostes hakkab maksma 1.50 eurot, päevapilet 4.50 eurot. Ühe tunni sooduspileti hind hakkab maksma 75 senti.
Kolme päeva pilet hakkab uuest aastast maksab 7.50 eurot ja viie päeva pilet 9 eurot. 30 päeva pileti eest peab maksma 30 eurot, soodushinnaks jääb 13 eurot.
Uue tootena on Tallinnas välja arendatud konverentsipilet, mis kehtib juhul, kui ürituse korraldaja on taotlenud osalejatele tasuta sõidu õigust. Osalejad saavad unikaalse koodiga piletid, mis tuleb ühistransporti sisenemisel valideerida.
Muutuvad validaatori helisignaalid: üks pikk signaal hakkab tähistama edukat sõiduõiguse registreerimist. Kaks lühikest helisignaali tähistavad seda, et sõiduõigust ei ole.
Turistide jaoks mõeldud QR-piletit saab uuest aastast osta piletiautomaatidest, mis on paigaldatud Tallinna lennujaama ja bussijaama, piletiautomaadid lisanduvad ka Balti jaama ning reisisadama A- ja D-terminali.
Aegna saarele 4 euroga kui pole kohalik
Üks muudatus on veel: Aegna saarele saavad edaspidi tasuta sõita üksnes Aegnal elavad inimesed, aga linnas sees linlastele midagi ei muutu ning trollid-trammid-bussid on ikka tasuta nende käsutuses.
Tasuta sõiduõigus Aegna saarele jääb elanikele, koolieelikutele ning puuetega inimestele. Üheotsa pilet Aegna saarele hakkab maksma 4 eurot, edasi-tagasi sõidupilet 6 eurot.
Ühe suuna sooduspilet õpilastele ja eakatele hakkab maksma 2 eurot ning edasi-tagasisõidupilet 3.80. Uued piletihinnad peab kinnitama Tallinna linnavolikogu.
Novikov: ikka odavam kui mujal
Abilinnapea Andrei Novikov tõdes, et viimati muudeti Tallinna ühistranspordi piletihindu 2012. aastast seoses elektroonilise piletisüsteemi rakendamisega.
Vahepealsete aastate vältel on märkimisväärselt kasvanud nii ühistranspordi kasutajate kui ka liiniveomahtude arv.
“Käesoleva aasta algul hakkas Tallinna Linnatranspordi AS erakorraliselt teenindama 11 olemasolevat bussiliini ning aasta teises pooles avasime uusi bussiliine,“ selgitas Novikov.
Vahepeal on täiendatud ja uuendatud liinivõrku ning linlased saavad tasuta sõita jätkuvalt Elroni rongidega. Ka Elron on oma piletihindu tõstnud: “Meie oleme hoidnud oma piletihindu samal tasemel ning ka nüüd, peale piletihinnatõusu jäävad hinnad alla nii mõnestki teisest keskmise suurusega linnast,“ lisas Novikov.
Loe siit lamellrehvide kasutamise kohta Tallinnas
Kaanepilt: Ylle Tampere. Allikas: Tallinna linnavalitsus