Reklaamid ei kipu inimestele väga meeldima – välja arvatud juhul, kui need on humoorikad või hea “poindiga”. Hästi tehtud autoreklaamid võivad samuti vägagi nauditavad olla, eriti autoentusiastile.
Näiteks see Porsche reklaam, mille lühike lugu keskendub fiktiivsele, väga painduvate kaeladega Itaalia perekonnale:
Kuid siin on mitu konksu. Esiteks – tegu ei ole ametliku Porsche reklaamiga, vaid õhinapõhiselt tehtud tööga. Ja teiseks, nagu ka video kirjeldusest näha võib, on materjal täielikult tehisaru poolt genereeritud. Ka “kaadritagune” osa!
Video pani kokku László Gaál, kes on erialalt värvimääraja, kuid tegeleb ka mitme põneva AI-projektiga. Antud “näidisreklaami” tegemiseks kasutas ta Google DeepMind Veo 2 tekstist-videosse tarkvara, kogu protsess võttis umbes kolm nädalat – ja seda muude tööde kõrvalt nokitsedes.
Gaáli sõnul oli projekti puhul suurimaks probleemiks inimeste välimuse järjepidevus – tarkvara ei suuda omaenda genereeritud materjali referentsina “süüa”, et korduvad tegelased kaadrist kaadrisse samasugused välja näeksid.
Ja kuigi võiks arvata, et kiire montaaž on harjumuspäraste AI veidruste vältimiseks, polevat see nii – kaadrid pidid ka pikemal kujul usutavad olema, antud loo jutustamiseks oli kiirem montaaž loominguline valik.
Kui veel mõni aeg tagasi olid pea kõik mu filmitegijatest sõbrad-tuttavad seisukohal, et AI nende tööd ei ohusta, siis tehisaru arengu kiirust ja genereeritava materjali kvaliteeti vaadates ei ole paljud enam oma varasemas seisukohas nii kindlad.
Igasuguse korraliku kvaliteediga audiovisuaalse meedia tootmine on suur ettevõtmine, kuhu annavad projektist sõltuvalt oma panuse sajad inimesed. Korraliku reklaami tootmine võib kliendile rahumeeli maksta üle mitme miljoni euro – ja seda ilma levitamist sisse arvestamata. Miks ei peaks nad tahtma seda võimalusel kokku hoida?
Kuigi hetkel on AI loodav materjal veel äratuntavalt veider ja kohati kõhedusttekitav, käib arendus hoogsalt edasi. Kas “päris inimeste poolt loodud film/reklaam/telesari” saab olema unikaalne müügiargument, umbes nagu seda on “vabapidamisel kanade munad” karbil?
Meedia: László Gaál