Teisipäev, 23. aprill 2024
Alates 3. jaanuarist kehtib Ülemiste keskuse parklas uus parkimiskorraldus: tasuta saab parkida viis tundi, alates sellest muutub parkimine tasuliseks.

Varem oli Ülemiste keskuse juures parkimine ööpäev ringi tasuta ning see tekitas olukorra, kus mõned autod jäid mitmeks päevaks parklasse, mõni nädalakski. Seeläbi oli poodlema saabunud inimestel keerukam parkimiskohta leida, ent see mure on nüüd murtud.

Ülemiste keskuse ümber korraldab nüüd parkimist Snabb (endise nimega Barking). Firma paigaldas väliparkla, parkimismaja ja maa-aluse parkla sissepääsude ette numbrituvastuskaamerad, parkimisaega hakatakse lugema automaatselt. Automaatselt käib ka parkimise katkestamine, kui klient parklast lahkub.

Selleks, et parkida kauem kui viis tundi, on kõige mugavam kasutada Snabbi äppi. Mistahes hetkel Snabb äpiga parkimist alustades hakatakse parkimistasu arvestama alles pärast viie tunni möödumist parklasse sisenemisest. Iga alustatud pool tundi maksab 1 euro (ehk siis tund 2€), 24 tundi maksab 12 eurot.

Oluline! Parkimist on võimalik alustada ka harjumuspärase pargi.ee äpi ning SMS-i vahendusel, sellisel juhul algab parkimistasu arvestamine kohe, mistõttu on Ülemiste keskuse juures pikemalt parkijale lihtsalt rahaliselt mõistlik endale varakult Snabbi äpp alla laadida ja kasutusele võtta.

Foto: MuPo

blank

Autoentusiast, kes võtab kirglikult kõike, mis liigub vähemalt neljal rattal. Hobiautoks on Volvo 960, mis aitab tunnetada auto kui tehnoloogilise ja kultuurilise nähtuse muutumist ajas.

KOMMENTEERI SIIN