Teisipäev, 16. juuli 2024
Neljapäeval, 18. juulil alustasid kaks leedulast – Vitoldas Milius ja Aidas Bubinas – koos Kia ProCeed GT-ga teekonda ümber Läänemere. Eesmärk oli merele kahe päevaga ring peale sõita. See peaaegu ka õnnestus, finišisse jõuti 52 tunni ja 30 minutiga.

kia proceed

Laupäeva keskpäeval anti Palanga ringrajal start 1006 km pikkusele Aurumi maratonsõidule. Neljapäeval, 18. juulil rivistusid võistlejad, et saata ühiselt teele kaks leedulast, kes maratonsõidu auks lubasid Läänemerele ringi peale teha.

Vitoldas Milius, Leedu Auto Bildi peatoimetaja ja Aidas Bubinas on tuntud oma üheskoos ja ka eraldi pööraste ettevõtmiste poolest. Tänavu mindi püüdma nii kiiremat “ringiaega” kui ka tõestama, et diiselmootoreid maha kanda on veidi enneaegne: ruumikas ja särtsaka minekuga Kia ProCeed GT olgu selle kinnituseks!

Meestel oli lootus oma üritusega ühele poole saada laupäeva keskpäevaks, Aurumi võidusõidu avastardiks. Peaaegu see ka õnnestus, finišilipp välkus kell 15:30, mil Palanga ringrajal mõõduvõtmine oli täies hoos.*

Teekonnal ümber Läänemere läbiti Leedu, Läti, Eesti, Soome, Rootsi, Taani, Saksamaa ja Poola. Ühtekokku sõitsid leedulased 5008 kilomeetrit.

Laevasõit Tallinnast Helsingisse kestis 3,5 tundi, see oli ainus pikem paus kogu teekonnal. Edasi tehti pause vaid tankimiseks bensiinijaamades ja riigipiiridel pildistamiseks.

Teekond läbiti keskmisel kiirusel 95 km/h ja sinna hulka on arvestatud ka laevatee, Kia ProCeed GT kulutas keskmiselt 5,3l/100 km diislikütust. Niisiis sai tõestatud ka diiselauto ökonoomsus.

Üks lahe eksperiment leedulastel jälle tehtud! Mis järgmiseks? Aurumi maratonisõit on iga-aastane sündmus, seega ootame huviga, mis pööraseid ideid Vitoldasel ja Aidasel meie jaoks varuks on.

*Nii nagu Vitautas ennustas, võitis 1006 km võidusõidu “mingi Porsche”, Circle K milesPlus Racing Team liige, leedulane Julius Adomavičius oma Porsche GT3 Cup autoga, kes läbis 373 ringi finišeeris 8 tunni ja 37 minutiga.

Vaata pilte ja leedulaste muljeid rohkem siit

taani
Siin on leedulased alles Taani piiril, ees seisavad Saksamaa, Poola ja koju tagasi

Pildid: Vitoldas Miliuse pressitiim

 

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN