Teisipäev, 16. aprill 2024
BMW andis märtsis peetud aastakonverentsil teada, et selle aasta sügisel turule jõudev 5. seeria kaheksas põlvkond pakub lisaks uuele iDrive 8.5 operatsioonisüsteemile ja uutele digiteenustele ka elektrilist versiooni.

Veelgi sportlikumat elektrilist viiendat seeriat sooviv klient saab kaheksanda põlvkonna turule jõudes soetada võimsama M Performance mudeli.

“Täiselektriline BMW i4 M50 näitas, kuidas BMW suudab elektriauto puhul pakkuda täiuslikku dünaamikat,” ütles BMW AG juhatuse esimees Oliver Zipse, kelle sõnul oli i4 M50 möödunud aasta enimmüüdud BMW M-mudel kogu maailmas. 544-hobujõuline i4 M50 suudab “sajani” kiirendada 3,9 sekundiga, kombineeritud elektrikulu jääb WLTP tsükli kohaselt vahemikku 18,1-22,5 kWh/100 km. See võimaldab ühe laadimisega läbida 416 kuni 521 kilomeetrit.

Kui alguses pakutakse elektrilist 5. seeriat sedaanina, siis 2024. aasta kevadel lisandub mudelivalikusse ka elektriline universaalkerega 5. seeria Touring, mis annab Zipse hinnangul ettevõttele selles segmendis ainulaadse müügiargumendi.

2022. aastal oma 50. sünnipäeva tähistanud 5. seeria mudeleid on seitsme põlvkonna vältel kokku toodetud üle kümne miljoni eksemplari. Esimese põlvkonna saabumine 1972. aastal tõi muuhulgas kaasa uue mudelitähiste süsteemi, kus mudeliseeria ja mootorivariandi tähistamiseks kasutati kolmekohalist kombinatsiooni.

Uued BMW 5. seeria sedaanid valmivad eranditult Alam-Baieris asuvas Dingolfingi tehases, mis on ettevõtte suurim Euroopa tehas. Tehases on autosid valmistatud 1973. aastast, kaasajal valmivad seal BMW 7. ja 8. seeria luksusmudelid ning täiselektriline iX. Dingolfingi tehas on koduks ka ettevõtte elektriajamisüsteemide kompetentsikeskusele, mille tööülesannete hulka kuulub nii elektriajamite kui BMW i5 kõrgepingeakude tootmine.

BMW uus 5. seeria sedaan jõuab turule 2023. aasta oktoobris.

Foto: BMW

KOMMENTEERI SIIN