Neljapäev, 25. juuli 2024
Kompaktse ja mugava sõiduautona tuntud Fiat 500 on tänaseks valmis saanud enda esimese täiselektrilise sõiduki, mis paistab eelkõige silma tehnoloogiliste uuenduste ning jätkusuutlike lahenduste poolest. Uue mudeliga saab Eestis tutvuda alates 28. maist.

Autospiriti juhatuse esimehe Marko Viirandi sõnul on elektrisõidukite puhul kliendi jaoks üldjuhul võtmeküsimusteks sõiduulatus ja laadimisajad, mis on elektrilisel Fiat 500-l mõlemad suurepäraste näitajatega.

„Elektrilise 500-ga on võimalik läbida kuni 320 km ning laadimisaja optimeerimiseks on uuele mudelile lisatud kiirlaadimissüsteem. Näiteks 50 kilomeetri läbimiseks on autot tarvis laadida vaid 5 minutit ning juba 35 minuga on aku laetud 80% ulatuses,“ selgitas Viirand.

Ta lisas, et uue masina tippkiirus on kuni 150 km/h ning kiirus 0-100 km/h saavutatakse ligikaudu 9 sekundiga, sealjuures 0-50 km/h kõigest 3,1 sekundiga.

Fiat 500 elektriline

Juhatuse esimehe sõnul on elektriline Fiat 500 saadaval nii luukpära kui kabrioletina, millest viimane on esimene neljakohaline nullemissiooniga tegija omasuguste seas. Tänu mudeli kompaktsele suurusele ning ülitundlikule roolile tõestab uus 500 end taaskord mugava linnaautona, mille sõiduulatus võimaldab teha ka linnaväliseid reise.

Uuendustena toob Viirand välja ka auto interjööri ning jätkusuutlike materjalide kasutamist. „Armatuurlaud on laiem, nuppe on vähem ning puhtamat pinda on rohkem. Põneva uuendusena on osadel Hybrid Fiat 500 varustustasemega mudelitel kasutatud istmete valmistamisel mereplastist toodetud lõnga ning naturaalse naha asemel on valikus keskkonnasõbralikum ökonahk,“ tõi ta veel esile.

Uus 500 on enda segmendi esimene auto, mille nutikad juhiabisüsteemid võimaldavad teise astme autonoomset sõitu. „Varustuses on laia vaatenurgaga esivaatekaamera, mis jälgib auto kõiki alasid nii piki- kui ka külgsuunas ning täiustatud adaptiivne kiirushoidik (iACC) reageerib kiirendamise ja aeglustamise kaudu nii autodele, jalgratturitele kui ka jalakäijatele. Ühtlasi hoiab sõiduraja jälgimissüsteem õige märgistuse puhul sõidukit turvaliselt raja keskel,“ tõi Viirand mõningate lisafunktsioonidena välja.

Eestis saab uue Fiat 500-ga tutvust teha alates 28. maist Autospiriti esindustes.

Foto: Fiat

KOMMENTEERI SIIN