Neljapäev, 18. aprill 2024
Korea autogigandilt tuleb sel nädalal uudiseid nagu Vändrast saelaudu. Täna kergitati veel natuke saladuskatet Hyundai ökoraketilt Ioniq – autolt, mis tuleb avalikkuse ette korraga kolmes eri verisoonis: täiselektrilisena, hübriidina ja ka pistikhübriidina. Ioniqu esmaesitlus toimub jaanuaris.

Hyundai Ioniq kontseptsioon 2012Hyundai Ioniq on esimene omataoline ökoauto Koreas, mis püüab ühekorraga täita kõikide keskkonnasäästlikult mõtlevate tarbijate soove: suurlinnadesse särtsuauto, suburbiasse pistikhübriid ja pikemate vahemaade läbimiseks hübriidversioonis sõiduk.

Ioniqu esmaesitlus toimub 14.jaanuaril ja üllataval kombel Koreas ja mitte Ameerika Ühendriikides Detroitis, kus samal ajal käib kontinendi üks tähtsamaid autonäitusi. Euroopas esmaesitletakse Ioniqut märtsi alguses Genfi autonäitusel ning alles mõni kuu hiljem Ühendriikides, New Yorgi autonäitusel.

Seda, mis me praeguseks Ioniqust teame, on üpris vähe. Tootja on vihjanud, et tegu ei ole enam ideeautoga, vaid reaalse sõidukiga – ja seda tuleb uskuda, sest kontseptsioonautot i-Oniq esitles Hyundai 2012. aastal Genfis. Enamus tänaseid “lekkeid” kasutab toonaseid pildimaterjale vähe värvikamas kuues. On tõenäoline, et Ioniq jagab platvormi uuendatud Elantra/Avantega.

Ioniqu kujustusest on teada, et Hyundai on sõiduki aerodünaamiliste näitajatega kõvasti vaeva näinud, tuuletakistust aitavad muuhulgas vähendada välimised külgmised tuulekanalid. Ütleme nii, et ka siin pole suurt uudist – kõik kaasaegsed autod on aerodünaamikaga sõbrad.

Teame, et Ioniqul on peal liitium-ioonaku – mis on üsna arusaadav, sest seda kasutavad täna kõik särtsukad, sest midagi paremat pole masskasutusse veel juurutatud. Seda, kas tegu on moodsalt lapikute akudega, mis jätavad salongi rohkem ruumi, me ei tea.

2012. aastal avalikustatud hübriidkontseptsioon suutis läbida üksnes elektri jõul umbes 112 km ja kombineerituna 580 km. Jõuallikaks oli 1-liitrine 3-silindriline bensiinimootor, kombineerituna 108 hobujõulise elektrimootoriga. Jaanuaris avalikustatavas hübriidist on teada, et sel on tõenäoliselt peal 1,6-liitrine, 4-silindriline jõuallikas koos elektrimootoriga.

Ioniq kontseptsioon 2012Millised sõidukid võiksid olla Ioniqu konkurendid? Tõenäoliselt Ford Fusion, mis ka “kolmekat” teeb, Honda Civic, mis bensiinimootorite kõrval pakub autost nii hübriid-kui surugaasiversiooni, Chevrolet’ turgudel kindlasti ka Chevrolet Spark, mida samuti saab kas CNG, bensiini-või hübriidversioonis.

Unustada ei tasu ka kõikide hübriidide ema, Toyota Priust, mille vägeva uuenduskuuri läbinud mudel üsna hiljuti avalikkuse ette paisati. Prius on inspiratsiooni saanud Lady Gagalt ning autosõprade poolehoidvad kommentaarid kõnelevad õnnestunud tehingust. Seega, Prius võib olla Ioniqule väga tõsine konkurent.

Ioniq kontsept külgvaates[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kauneid 3D pilte vaadates jääb mulje, et tegelikult sihib Ioniq nii nagu ka Hyundai “tavaautodest” äsja eraldi tõstetud tulevane luksusbränd Genesis G90 hoopis kõrgema otsa konkurente nagu näiteks Mercedes-Benzi GLC-d ja täiselektrilist Audi Q6 e-troni.

Kui internetis veidi ringi kolada, leiab ka paar spioonivideot, kus plekiks ja plastikuks realiseerunud Ioniq lähemalt näha ja see, mis näha, ei ole teab kui väga eriline. Seega, jah, andke meile spetsifikatsioone ja proovisõitu ja siis me räägime!

KOMMENTEERI SIIN