Reede, 21. juuni 2024
Opel Astra on võitjana tagasi pjedestaalil! 32 tänavuse uustulnuka seas oli just Opel Astra see, mis soome autoajakirjanike südame võitis ja Soome Aasta Auto 2016 tiitli pälvis. Võidu tõid Opeli agressiivne hinnapoliitika ja väga hea varustustase ning sõidetavus.
Opel Astra 2015
Opel Astra 2015

Novembris alanud autode aastavõistlusel osales ühtekokku 32 uudismudelit, mis tänavu soome turule jõudnud. Opel Astra tegi seekord puhta töö, olles 290 punktiga ülivõimas liider; tema järel tuli 172 punktiga teiseks luksuslik Volvo XC90 ja pronksmedalile tihedalt 168 punktiga Volvo kannul Škoda Superb, mis pälvis ka ajakirja Moottori lugejalemmiku tiitli. Opel on tänavu saanud ühtekokku 15 testivõitu ning Soome Aasta Auto tiitel on neljas selletaoline Euroopas.

Opel Astra võit ei tulnud üleliia suure üllatusena, sest soomlaste üks olulisemaid hindamiskriteeriume on hinna-kvaliteedi suhe: kui palju autot on võimalik saada hinnalipikule kirjutatud rahanumbri eest? Sakslaste agressiivne hinnastamispoliitka (loe:soomlane jaksab osta) ja rikkalik varustus, mida autole pakutakse, tegigi seekord Opeli päeva.

Soomlaste autoajakirja Moottori lugejalemmiku tiitli võitis tänavu stiilne Škoda Superb. Tšehhide lipulaev kogus tervenisti 23% kõikidest lugejate antud häältest. Teiseks jäi sellelgi hääletusel Volvo maasturite ema ja isa XC90 ning kolmanda koha rahva südames napsas uhiuus Audi A4. Opel Astra jäi neljandale kohale.

Soomes valiti tänavu aasta autot alles teist korda, võistlust korraldab AuL ehk auto-ja liiklusajakirjanike ühendus. Tänavu andis oma hääle rohkem kui 120 ajakirjanikku. Arvesse lähevad kõik sõidukid, mis on Soomes müügile jõudnud eelneva aasta novembri keskpaigast oktoobri lõpuni, väikestest pereautodest supersportlike tulijateni.

Hääletatakse kahes jaos: esimeses voorus koostavad ajakirjanikud oma pingerea, mille põhjal selguvad kuus finalisti. Kuus lõppvõistlejat kuulutatakse välja novembri keskel, seejärel antakse lõplikud punktid. Tänavune võitja kuulutati välja 16. detsembril Helsingis, Finlandia-talos. Eelmisel aastal võitis Soome Aasta Auto tiitli Volkswagen Passat.

2016. aasta Soome Aasta Auto kuus finalisti ja punktide jagunemine:

1. Opel Astra, 290 punkti

2. Volvo XC90, 172 punkti

3. Skoda Superb, 168 punkti

4. Audi A4, 164 punkti

5. Honda HR-V, 101 punkti

6. Volkswagen Touran, 78 punkti

Opel Astra 2015 linnas[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Soome Aasta Auto tiitel on Opel Astrale igati teenitult antud. Iga millimeeter sellest autost on oma hinda väärt! Meie Opeli müügiesindused tunnistavad, et neile ei tule enam üllatusena klientide suur huvi Opeli uudismudelite ja eriti Astra vastu – tegu on kahtlemata ühe parima hinna-kvaliteedi suhtega pere-ja esindusautoga turul.

Jutt sellest, et igast autost saab kord Opel, on iganenud ja lame, sest tänane reaalsus on selline, et igast autost enam Opelit ei saa. Opel on kaugele eest ära läinud. Opel on võitja. Ja kui vaadata esikolmikut, siis – suurepärane, suurepärane valik, lugupeetud kolleegid! Palju õnne, meil on soomlaste üle hea meel!

Allikas: Moottori, VAS, IS

Pildid ja video: Opel

 

KOMMENTEERI SIIN