Esmaspäev, 23. detsember 2024
Frankfurdi autonäitusel tõmmatakse kate sportlikult Opel Insignia GSi ‘lt. Võrreldes “tavalise” Insigniaga on sportversioonis auto saanud erineva esi-ja tagaosa disaini, 20-tollised rattad, FlexRide’i veermiku ja Brembo pidurid. Autot saab tellima hakata alates oktoobri keskpaigast.

Uus Opel Insignia GSi on sportsedaan neile, kellele meeldib, kui auto isukalt edasi astub. GSi on mõeldud masin, mis pakub rõõmu igasugustel teedel. Dünaamilise ehituse ja eriti hea haarduvusega veermik koos täisveoga kindlustab meeldiva sõidukogemuse ja maksimaalse ohutuse.

Uut kaheksakäigulist automaatkäigukasti saab käsutada manumaatiliselt, roolirattal olevate käiguvahetuslabadega ning sealjuures ette kujutada, et sõitmisel aktiivselt sõna sekka öeldakse.
Insignia uut GSi põlvkonda iseloomustab kerge disain, madal raskuskese ja hea võimsuse ja massi suhe, mis omakorda peaks ahvatlema juhti ise sõitma.

Tänu suurtele kroomitud õhuvõtuavadele ees ja kenale tagaspoilerile, mis kindlustab vajaliku survejõu tagasillal, sobib GSi välimus kokku selle sõiduomadustega. Nahkpolstriga integreeritud sportistmed (välja töötatud spetsiaalselt GSi jaoks), sportrool ja alumiiniumpedaalid lisavad välimusele vunki.

Peenhäälestus Opeli moodi on tulemuseks andnud kõigi aegade efektiivseima Insignia, mis muudab uue GSi dünaamiliselt nauditavaks. Uus Insignia GSi on Nürburgringi Nordschleifel selgelt rohkem kui ühe ringi võrra kiirem kui eelmise põlvkonna võimsam Insignia OPC. Üks põhjus on asjaolu, et GSi on 160 kilo kergem kui võrreldav Insignia OPC 2.8 V6 Turbo.

Väike kaal, eriti esisillal, madal raskuskese, lihtne juhitavus, suur võimsus laial pöörete arvu skaalal ja parimad veoomadused teevadki GSi-st kiire auto.

INSIGNIA GSi PANDI PROOVILE NÜRBURGRINGIL

Insignia GSi-le anti viimane lihv legendaarsel Nürburgringi Nordschleifel. Opelil on seal asuvates Eifeli mägedes sportautodele mõeldud katsetuskeskus. Opeli insenerid töötasid GSi uhiuue veermiku välja just Nürnburgringil, mida Vormel 1 maailmameister Jackie Stewart iseloomustas oma kuulsaks saanud sõnadega „roheline põrgu“.

Lühemad vedrud muudavad GSi 10 mm võrra madalamaks ning spetsiaalsed sportamortisaatorid vähendavad kere liikumise miinimumini. Võimsaid neljasilindrilisi Brembo pidureid (läbimõõt 345 mm) ja olemasolevat otseroolisüsteemi kohandati vastavalt.

FLEXRIDE VEERMIK STANDARDVARUSTUSES

Insignia GSi standardvarustuses on mehhatrooniline FlexRide’i veermik. See reguleerib amortisaatoreid ja roolisüsteemi murdosa sekundi jooksul; juhtseade muudab ka gaasipedaali kalibreerimist ja kaheksakäigulise automaatkäigukasti lülituspunkte.

Juht saab valida režiimide Standard, Tour ja Sport vahel. Sõltuvalt valitud režiimist on roolisüsteem ja drosseli reaktsioon veel vahetum. GSi eripäraks on režiim Competition, mille saab sisse lülitad ESP-nupuga.

Kahekordne vajutus võimaldab osaval juhul saavutada parema lengerduse ja lülitab veojõukontrolli välja, et teha näiteks üks kiire ring Nordschleifel.

Koos eriti hästi haarduvate Michelin Pilot Sport 4 S rehvide ja suurte 20-tolliste ratastega välja töötatud sportveermikul on imetlusväärne nakkuvus.

Olulise panuse annab täisvedu koos standardvarustusse kuuluva varieeruva pöördemomendi jaotusega, mis on selles segmendis ainulaadne. Selles kõrgtehnoloogilises süsteemis on tagasilla traditsiooniline diferentsiaal asendatud kahe siduriga, mis suudavad sõltuvalt sõiduolukorrast kiirendada iga ratast eraldi vaid murdosa sekundi jooksul.

Sellega on Insignia GSi peaaegu vabanenud tüütust alajuhitavusest, kus esirattad keeravad väliskurvi poole. Teisisõnu tuleb GSi kenasti toime mitme järjestikuse kurviga.

UUS 2-LIITRINE TURBO-BENSIINIMOOTOR

Sportsedaanil on muljetavaldav turbo-bensiinimootor, mis ühendab endas kütuse kokkuhoiu ja võimsuse. Jõulise 2-liitrise turbomootori võimsus on 191 kW (260 hj) ja see on võimeline saavutama tervelt 400 Nm pöördemomendi (NEDC kütusekulu: 11,2 l / 100 km linnas; 7,1 l / 100 km maanteel; 8,6 l / 100 km kombineeritult; 197 g/km CO2).

Neljasilindriline mootor sobib hästi kokku uhiuue kaheksakäigulise automaatkäigukastiga. Juht saab soovi korral vahetada käike roolilabade abil. Juht saab automaatkäigukastil valida režiimides Standard ja Sport koguni käiguvahetuspunktid. Lisaks 2-liitrisele turbo-bensiinimootorile pakub GSi ka võimsat uut diiselmootorit.

SPORTISTMED JA “MOOSIRIIUL”

Insignia GSi sportlike võimetega sobitub kokku ka selle välimus, tehnoloogilised vidinad ja lisatarvikud. Selle loetelu tipus on Opeli uued sportistmed, mis pakuvad paremat toetust külgedel ja on mugavad ka pikal sõidul.

Premium-sportistmel on AGR-sertifikaat (AGR – Saksamaal seljatervise edendamisega tegelev ühendus Aktion Gesunder Rücken e.V.) ning seega ideaalne ergonoomika. Nagu Insignia Grand Sportki, on sellel õhutus-, soojendus-, massaažifunktsioon ja reguleeritavad küljepolstrid.

GSi pikal seljatoel on ka sisseehitatud peatugi. Turvavöö paiknemine õlgadel on ideaalne, mis ei ole sisseehitatud istmete puhul tavaline. Klient saab valida kahe nahakombinatsiooni vahel, mõlemad on kaunistatud GSi embleemiga.

Logo ehib ka auto tagaosa, kus on tõhus spoiler, mis kindlustab tagasillal vajaliku survejõu. Tagaseelik on difuusoriga sarnane ning selles on kaks kroomitud servaga väljalasketoru. Sarnased kroomitud servadega õhusisselaskeavad asuvad esirataste ees.

33 AASTAT TRADITSIOONE

Insignia GSi jätkab Opeli GSi nime kandvate sportlike autode pikka traditsiooni. Kõigepealt tekitasid 1984. aastal põnevust Manta GSi ja Kadett GSi (115 hj, 1,8 liitrit).

Vaid neli aastat hiljem saavutas 2-liitrine DOHC 16 klapiga mootor mudelis Kadett 2.0 GSi 16V juba 150 hobujõudu. Sama mootor oli ka esimesel Astral ning 1993 tuli Astra GSi-s turule 1,8-liitrine ja 125-hobujõuline alternatiiv.

Samuti astus GSi üles Corsa erinevates mudelites, neist esimene oli 100 hj Corsa A (1988), millest nüüdseks on saanud ihaldatud klassik. Selle jada lõpetas (praeguse seisuga) augustis 2012 turule tulnud Corsa D.

Insignia GSi teeb debüüdi Frankfurdi rahvusvahelisel autonäitusel 14.–24. septembril ning seda saab tellida alates oktoobri keskpaigast.

Allikas ja meedia: Opel

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.