Reede, 8. november 2024
Robootika on laste seas populaarne, juba lasteaias suudavad väikesed insenerid LEGOdest endale tehissõbra ehitada. Vaadates robootikavõistlusi võib aimata, et paljude laste kõige parem sõber on robot. Nutikas lelu on teretulnud igasse majapidamisse, kus lastel on isetegemise huvi. Anname viis soovitust, milliseid roboteid tänavu Jõuluvana kingikotti pista võiks.

Robotex on maailma suurim robootikavõistlus. Et sellele võistlusele oleks tulemas järelkasvu ning lastel tekiks huvi maailmas olevate probleemide lahendamiseks robotite abi kasutades, soovitavad Saku huvikeskuse robootikaringi juhendaja Toomas Jõgi ning tarkvarafirma Uptime tehnoloogiajuht Raimo Seero, millised robotid oleksid praegu Jõuluvana kingikotti kõige paremad.

1. LEGO Mindstorms EV3
LEGO robootika klassika, mis sobib ideaalselt tõsisemale robotihuvilisele ja lapsevanemale, kes ei pelga kallimat hinda. Mindstorms EV3 robotid võistlevad edukalt ka tänavusel Robotexil. Kui laps legodega mängib, siis on Mindstorms talle samuti põnev.

2. Meet Edison 2
LEGO klotsidega kokkusobiv, kuid soodsa hinnaga ja lihtne, programmeeritav ning paljude lisavõimalustega robot. Selgeks plussiks Edisonil on Hasso Tepperi tõlgitud juhendid ja eestikeelne kommuun Facebookis, kust saab uusi ideid ning teistega oma töid jagada.

Robotit on võimalik osta ka Eesti poodidest ilma nädalatepikkuse postipaki ootamiseta. Võiks võtta lausa kaks Edisoni, sest neid saab kokku ühendada veelgi keerukamate masinate, näiteks printerite ehitamiseks.

Sinu lapse nutikas sõber, Edison Leiutajatemaalt

3. VEX
Veel üks LEGO sarnane robootikakomplekt, aga standartkomplektis on väga palju detaile ja huvitavamaid sensoreid kui teistel sama hinnaklassi toodetel. Näiteks VEX IQ Starter Kit´il on üle 850 erineva komponendi.

4. Ubtech Jimu 3D
Selle komplektiga on võimalik teha väga keerukaid mehhanisme, neid liikuma, rääkima ja tantsima panna. Roboti saab endale kiirelt osta ka Helsingist Elisa esinduspoest, kui Hiinast tellimisega juba hiljaks on jäädud.

5. Bee-Bot
Kui tahad juba väga varakult alustada, siis see käsklusi täitev mesimumm sobib lastele alates 3. eluaastast. Mõned lasteaiad juba kasutavad Bee-Botte oma lastega tehnikamaailma sukeldumiseks.

Raimo Seero räägib, et tegelikult pole eesmärgiks see, et kõik robotiehitajad läheksid pärast IT-d õppima. „Hea, kui võetakse ette ja tehakse midagi lahedat,“ ütleb ta ja loodab, et igasuguseid masinaid vaadatakse pärast robootikaga tutvuse tegemist hoopis teise pilguga kui enne ning saadakse aru, mis selle tehnika taga on.

Allikas: Uptime, meedia: tootjad

11 kõige ägedamat tehnikalelu, mida lapsed tänavu kingikotist leida tahavad

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.