Neljapäev, 25. juuli 2024
Kuni seitsmekohaliste linnamaasturite segmendis valitseb hetkeline vaikus. Nimelt sai Škoda kätte Kodiaq-maasturi Eesti hinnakirja ja see lööb vähemalt esmapilgul osa konkurente nokauti. Lisaks lubatud “Almighty” maastikuversioonile tuleb Genfis esitlemisele ja peagi müügile ka Kodiaqi sportlik variant.

Kõige odavama, Active-varustuses viiekohalise ja esiveolise auto hind algab 20 900 eurost. Kõige kallim on 2-liitrise turbodiisliga, 7-käigulise automaatkastiga Elegance-varustuses Kodiaq, mille hind algab 36 000 eurost.

Esimesed demoautod jõuavad Škoda Eesti müügisalongidesse 3. märtsil, kiiremad saavad proovisõiduaegu kirja panema hakata alates 15.märtsist.

Škoda saatis äsja ka tänavuse jaanuari müügitulemused Euroopas ning need on Tšehhia autotootja jaoks tõeliselt rõõmustavad: võrreldes möödunud aasta jaanuariga kasvas müük 2,4%, kokku müüdi 93 800 Škodat.

Kesk-Euroopas kasvas müük 17,6%, Ida-Euroopas lausa 23,2%. Kodiaqi arvele seda siinmail esialgu kirjutada ei saa, esimesed Kodiaqid jõuavad õnnelike omanikeni veebruaris. Kõige populaarsemad mudelid on jätkuvalt Octavia, mida müüdi 37 400 ühikut ja Rapid 17 700 autoga.

Valida saab kas 5-või 7-kohalise, esi-või nelikveolise, diisel-või bensiinimootoriga auto
kodiaq hinnakiri
Ülevaade Škoda Kodiaq hinnakirjast. Kliki, et jõuda õigele lehele

Kas see on lõpp? Ei, see on algus. Paljulubav algus Škoda ruumikate peremaasturite sektsioonis. Konkurendid võivad muidugi praegu vaikselt “Täitsa lõpp!” ohata, aga mis teha, see pole sugugi esimene kord eestlastel Škoda mudelitele head hinnad välja rääkida.

Ja olgu lohutuseks öeldud, et mitte kõik ei osta Škodat: nagu näitab kuust-kuusse korduv AMTELi edetabel, on esikümnes veel üheksa väga tubli tegijat ning linnamaasturite sektsioonis on elu üleüldiselt aktiivne, see-eest ilus.

Kodiaqi hinnakirja saab lähemalt vaadata siit
Andrese proovisõidulugu saab uuesti lugeda siit

Kodiaq Sportline
Kodiaq Sportline
GENFIS ESITLETAKSE KODIAQ-MAASTURI SPORTVERSIOONI

Škoda Kodiaq Sportline”i näol esitleb Tšehhi autotootja oma uue suure linnamaasturi elegantset, dünaamilist varianti. Spetsiaalselt sportlikule mudelile loodud disainielemendid annavad nii salongile kui välisküljele tooni.

Uues mudelivariandis on eristuv välimus kombineeritud Kodiaqi mitmekülgse iseloomuga – auto 4,7-meetrine pikkus pakub kuni seitset istekohta ja omas klassis suurimat salongi- ja pagasiruumi.

Disainis kasutatud must värv rõhutab dünaamilist välimust. Kereosad ja erilised musta värviga viimistletud detailid rõhutavad Sportline-versiooni dünaamilist suunitlust. Eesmine iluvõre, katuseraamid, peeglite korpused ja küljeakende liistud on kõik musta värvi. Tagaaken ja tagumised küljeaknad on toonitud (SunSet).

Škoda Kodiaq Sportline põhineb Ambition-varustustasemel. Lisaks on sel Alcantara-katte ja hõbedaste õmblustega sportistmed (juhi oma elektrooniliselt seadistatav ja mäluga). Istmed pakuvad head külgtuge.

Sportlikku iseloomu rõhutab multifunktsionaalne rool, mis sarnaselt käigukangile on nahaga kaetud, ning alumiiniumpedaalid. Ekraanil kuvatakse muuhulgas turborõhku ning õli ja jahutusvedeliku temperatuuri.

Külluslik valik standardvarustust sisaldab sõidurežiimi valikut (Normal, Sport, Eco, Individual, Comfort, Snow), mille abil saab juhtida mootorit, automaatkäigukasti, roolivõimendust ja õhukonditsioneeri.

Škoda Kodiaq Sportline’i mootorivalik

Valikus on 2 bensiini- ja 2 diiselmootorit
1,4 TSI 110 kW (150 hj) 4×4, tippkiirus 197 km/h,
0-100 km/h 9,8 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 6,8 l/100 km, CO2/km 153 g
2,0 TSI 132 kW (180 hj) 4×4, tippkiirus 207 km/h,
0-100 km/h 8,0 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 7,3 l/100 km, CO2/km 168 g
2,0 TDI 110 kW (150 hj) 4×4, tippkiirus 197 km/h,
0-100 km/h 9,5 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 5,3 l/100 km, CO2/km 139 g
2,0 TDI 140 kW (190 hj) 4×4, tippkiirus 210 km/h,
0-100 km/h 8,9 sekundiga, kombineeritud kütusekulu 5,7 l/100 km, CO2/km 150 g

Kodiaq Sportline on standardina nelikveoline. Nelikveosüsteem töötab kiiresti ja intelligentselt, selle juhtmoodul arvutab pidevalt tagasilla jaoks ideaalset pöördemomenti.

Normaalsetes tingimustes, eriti väikese koormusega ja vabakäiguga, jaotab mitmikkettaga sidur mootori jõudu kütusesäästlikul viisil peamiselt esiratastele.

Adaptiivveermik (Dynamic Chassis Control, DCC) on samuti valikus olemas. Elektrooniliselt juhitavaid amortisaatoreid saab juht seada ühte kolmest režiimist – mugav, tavaline ja sport ehk Comfort, Normal ja Sport.

Tšehhia autotootja ruumika linnamaasturi Kodiaq sportversioon debüteerib 2017. aasta rahvusvahelisel Genfi autonäitusel. Näitus on külastajatele avatud 9.-19. märtsini.

Allikas ja meedia: Škoda Eesti, Škoda

2 kommentaari

  1. blank
    gommentaator on

    Kus need hinnad siis ülihead on? Müüjale on muidugi head, ostjale mitte. See on suur masin, seega peab valima diisli, sest bensuka kulu on selgelt 10 liitri kandis, 132kW puhul üle, nii vähemalt on youtube ülevaadete põhjal näha. Enamus asju mida reklaamitakse on lisavarustus ja kui enamvähem söödav masin komplekteerida, siis on hind 43+K. Ka kõige kallimas standardvarustuses on puudu mõned elementaarsed lisad mis japsidel on juba 10 aastat baasvarustuses. Kes tahaks Skoda eest 43+K maksta, olukorras kus on ette teada, et DSG kast vajab kindlasti korra või paar kallist remonti millest esimene kord on õnneks või kahjuks juba garantii ajal. Suure tõenäosusega peab ka mootoris ühte kuuskant varrast koos pesaga vahetama enne garantii lõppu. Oleks enamus lisavarustust kohe hinna sees, siis võiks kaaluda. Ja ärme unustame, et Skoda värv on nii õhuke, et meie tingimustes peab veel enne garantii lõppu ka keretöid tegema. Meie pere enam seda marki ei osta.

    • blank

      Suur tänu kommenteerimast! Edastame tagasiside kindlasti ka maaletoojale. Selles loos võtsime me võrrelda sama segmendi teisi uustulnukaid ja nende hindu/võimsusnäitajaid/baasvarustust. Kodiaqi puhul kardeti märksa kõrgemat alghinda, kui Eesti maaletoojal õnnestus “välja rääkida”. Pikem sellekohane lõim on ka meie Facebooki lehel artikli all nähtav.

KOMMENTEERI SIIN