Teisipäev, 21. mai 2024
United Motors on sõlminud koostöölepingu Norra maaletooja RSA-ga ning on nüüdsest täieõiguslik SAIC Maxuse elektrisõidukite müüja Eestis. Maxuse kogu mudelivaliku lisandumine siinsele turule on hea uudis neile, kes oodanud suurepärase hinna-kvaliteedi suhte ja kiire tarnega elektrisõidukeid.

RSA alustas Maxuse täiselektriliste tarbesõidukite ja sõiduautode importimisega Norras 2018. aastal, kiiresti lisandusid Taani, Rootsi ja Saksamaa turud. 2022. aastal alustati Maxuse müüki Soomes ja Poolas ning nüüd alustab Eestis Maxuse esindamist United Motors.

Christer Stahl, Soome RSA tegevjuht rääkis, et United Motorsiga alustati läbirääkimisi juba paar aastat tagasi, kui oli näha, et Eesti liigub sõidukipargi elektrifitseerimise kursil kiiresti kaasa: “United Motorsil on väga hea maine ja kindel taust ning nad on tugevad ka järelmüügis – Maxuse müügieduks tähtsad komponendid, sest eesmärk on kõnetada nii suurkliente kui ka kõrgete nõudmistega erakliente.”

Maxus Euniq 5

United Motorsi müügijuht Leino Luik kinnitas, et otsus lisada tootevalikusse Maxuse tarbe- ja sõiduautod oli pikalt kaalutletud: “Maxuse kasuks räägib suurepärane tarbesõidukite valik, mis võimaldab äriklientidel autoparki kaasajastada. Tehnoloogiliselt kõrgtasemel sõiduautod sobivad ideaalselt nii esindussõidukiteks kui rendifirmadele. Sõidukite tarne on kiire, garantii- ja hooldustööd tehakse siinsamas – vaadates Maxuse edu Põhjamaades, pole kahtlustki, et see on turul praegu üks atraktiivsemaid täiselektriliste sõidukite brände.”

2022. aastal müüdi Norras üle pooleteise tuhande Maxuse sõiduki, Soomes, kus turule siseneti 2021, ulatus mullune müük paarisaja autoni. “Maxuse tuumaks on tarbesõidukid, kuid tootja pakub ka suuremaid mugavaid mahtuniversaale ja maastureid, mis sobivad nii suurtele peredele kui ka takso- ning rendifirmadele,” selgitas Soome müügiedu tagamaid Christer Stahl.

“Maxuse sõidukite tehniline varustatus, koostekvaliteet ja reaalsed läbisõidud ühe laadimisega teevad piltlikult silmad ette Finnairi kõrgemale äriklassile – ja uskuge, soomlase jaoks on see kõva sõna, sest oma lennufirmat me armastame,” tõi ta muheda võrdluse autode ja lennukitega.

Maxuse kogu tootevaliku ja tellimise info leiab kodulehelt www.maxus.ee. United Motorsi Peetri esindusega kokku leppides saab müügis olevate mudelitega teha proovisõitu, samuti saavad suurema ostuhuviga kliendid kutsuda müügispetsialistid oma ettevõttesse Maxust lähemalt tutvustama.

Maxuse tarbesõidukite mudelivalik
Maxuse tarbesõidukite mudelivalik
Taustainfo

SAIC, mille alla Maxus kuulub, on Fortunes 500 ettevõtete pingerea 84. kohal ning seda loetakse Hiina elektrisõidukite tootjate tipp-brändiks. Maxuse tooteportfell on üle maailma pakkunud suuremat huvi avalikule sektorile ja transpordiettevõtetele. Uusi mudeleid lisandub tootevalikusse igal aastal. Kõik need jõuavad müügile ka Eestis.

AS United Motors on kliendi rahulolu-uuringute põhjal kõrgelt hinnatud automüüja ja järelteeninduse pakkuja. Teiste seas on United Motorsi valinud ametlikuks teeninduspartneriks autotööstuse lipulaev Rolls-Royce.

2018. aasta lõpus ostis United Motors Auto Forte, mis on suurim Peugeot’ esindaja Eestis. 2019. aastal alustati Jeepi ja Alfa Romeo müügiga ja teenindusega, 2020. aastal asuti üles ehitama üle-Eestilist esinduste võrgustikku. Täna on United Motors ainus BMW poolt sertifitseeritud kere- ja värvitöökoda Baltikumis. 2023. aastal lisandus United Motorsi brändiportfelli Maxus, mis pakub laia valikut täiselektrilisi tarbesõidukeid ja sõiduautosid.

Fotod: Maxus

KOMMENTEERI SIIN