Neljapäev, 5. detsember 2024
Traditsioonid on olulised, eriti meist kaugele ida poole jäävates maades. Nii on Samsung juba palju aastaid raudse järjekindlusega avalikustanud oma tähtsamaid uudismudeleid veebruari ning augusti alguses ja tänavu pole ses osas mõistagi erand.

Enamgi veel, juba mõnda aega on lipulaeva indeksiks selle esitlemise aastaarv, mis lisab veelgi ootuspärasust. Kiiresti muutuvas maailmas pole see paha!

Hiljuti tõmmati kate kolmelt uuelt tipptelefonilt: Galaxy S22, Galaxy S22+ ja Galaxy S22 Ultra. Ja kuigi neil on palju ühist, leiab ka mitmeid erinevaid omadusi, mis võivad ostuotsust kallutada just selle mudeli poole ülejäänud kahe asemel.

Puutepliiats nagu Note-seerial

Suurimaks ja kahtlemata meeldivaimaks üllatuseks oli võimsaimale S22 Ultra mudelile lisatud Samsungi Note-seeriast tuntud sisseehitatud S Pen puutepliiats. Vajadus selle järele võib tunduda esmapilgul küsitav – kuid ainult senikaua, kui pole proovida saanud. Seejärel on väga paljud kliendid „müüdud“ – ja Samsung on sellest aru saanud.

Samsung Galaxy S22 Ultra Group

Nüüd on pliiats paigutatud seadme sisse ning seetõttu on selle kasutamine näiteks S21 seeriaga võrreldes palju mugavam, kuna S21 Ultra puhul tuli pliiatsi kasutamiseks muretseda eraldi taskuga ümbris.

Disaini poolest aga tundub, et nüüd on küll mobiiltelefon kui toode lõplikult valmis, midagi revolutsioonilist enam oodata ei ole. Nii meenutavad Galaxy S22 ja S22+ mudelid Samsungi mulluseid S21 seeria telefone, kus tagumised kaamerad on spetsiaalse kontuuriga asetatud vasakule küljele.

Nüüd on telefonide ääred tehtud kandilisemaks – seda, et Samsung soovib kumerate servadega eksperimenteerimisest vaikselt väljuda, oleme kirjutanud varemgi. Galaxy S22 Ultra on aga oma teravate nurkade ja S Pen pliiatsiga varasemate aastate Note-seeria telefonidega pea äravahetamiseni sarnane.

Eredamad, aga väiksemad ekraanid

Mudelitest suurimal, Galaxy S22 Ultral on 6,8-tolline QHD+ resolutsiooniga Dynamic AMOLED 2X ekraan, mis on sama suur kui eelkäijal, kuid pisut muudetud proportsioonidega. Keskmisel Galaxy S22+ mudelil on aga nüüd pisut väiksem ehk 6,6-tolline FHD+ resolutsiooniga ekraan ja kõige väiksemal, Galaxy S22 mudelil samuti eelkäijast 0,1 tolli väiksema diameetriga 6,1-tolline FHD+ resolutsiooniga ekraan.

Kõigi telefonide ekraanid toetavad ka 120 Hz värskendussagedust, et seadme kasutamine oleks eriti sujuv. Uuendusena suudab S22 Ultra aga lasta ekraani värskendussageduse vaid 1 Hz peale, et akut säästa oludes, kus kiire värskendamine ei ole vajalik.

Kõigi kolme telefoni ekraanid on hetkel maailmas ainsad, mis kaetud uhiuue Corning Gorilla Glass Victus+ klaasiga. S22 Ultra ja S22+ ekraanide kõrgeim eredus on nüüd lausa 1750 nitti, mis tagab hea nähtavuse just eredas valguses.

Kaamerad praktiliselt muutusteta

Öeldakse, et parim kaamera on see, mis on sul parasjagu kaasas ning Samsung tundub seda hästi teadvat. Samas pole mindud heast paremat tegema ning pigem on tegu evolutsiooni kui revolutsiooniga. Optika on jäänud praktiliselt samaks, kuid uuendatud on sensoreid ning mõistagi on pööratud suurt tähelepanu hämaras salvestamisele ning häälekale sihtgrupile – vlogijatele.

Samsung Galaxy S22 Ultra Group

Galaxy S22 Ultra tagaküljel on jätkuvalt neli kaamerat – 12 MP ülilainurkkaamera, 108 MP põhikaamera, 10 MP 3X telefotokaamera ja 10 MP 10X telefotokaamera. S22 ja S22+ tagaküljel on kolm kaamerat – 12 MP ülilainurkkaamera, 50 MP põhikaamera ja 10 MP 3X telefotokaamera.

Suumimiseks on kõigil Samsungi Space Zoom lahendus, mis ühendab endas optilise ja digitaalse suumi. S22 Ultraga saab suumida objektile kuni 100 korda lähemale ja S22 ja S22+ mudelitega kuni 30 korda.

S22 Ultra kaamera on varustatud 2,4 μm pikslitega sensoriga, mis laseb kaamerasse rohkem valgust, et parandada lõpptulemuse kvaliteeti. Samuti on see kaetud spetsiaalse klaasiga, mis aitab paremini vältida peegeldusi. Lisaks on olemas Expert RAW rakendus, mis võimaldab telefoniga RAW formaadis pilte teha, et neid pärast enda äranägemise järgi töödelda.

Euroopal on väike eelis

Euroopas müüdavates telefonides toimetab Samsungi uus 4 nm Exynos 2200 protsessor, samas kui USA ostjad saavad oma S22-d Snapdragon 8 Gen1 kiibiga. Ja kuigi viimased on oma näitajatelt pisut paremad kui Samsungi Exynose omad, on 2200-l AMD RDNA-arhitektuuriga graafikaprotsessor. Ameeriklased jäävad siin eurooplastest pisut kehvemasse seisu.

Kõigil telefonidel on Wi-Fi 6E tugi. Jõudluse ja info talletamise osas ei tohiks probleeme tekkida, sest lisaks uuele protsessorile on S22 Ultral 12GB muutmälu ja kuni 512 GB salvestusruumi. S22 ja S22+ mudelitel on 8GB muutmälu ja kuni 256 GB salvestusruumi.

Kuna ekraanide mõõtmed on pisut väiksemad, on ka S22 ja S22+ akude mahutavused võrreldes eelmise mudeliga pisut kahanenud. S22-l on 3700 mAh aku ja S22 Plusil 4500 mAh, 5000 milliampertunnise S22 Ultra aku mahutavus ei muutunud.

Laadimiskiirus on S22-l jäänud samaks: 25W juhtmega ja 15W juhtmevabal laadimisel. S22+ ja S22 Ultra aga suudavad nüüd juhtme abil vastu võtta kuni 45 W võimsust. Ainus probleem on, et ühelgi neist telefonidest pole laadijaid karbis. Seetõttu tuleb kas osta (heal juhul on juba olemas) sobilik laadija, et saavutada maksimaalset võimalikku laadimiskiirust – või laadima esimese ettejuhtuva USB-C-pistikuga ja möönma, et lubatud kiiruse saavutamine kuidagi ei õnnestu.

Kõik seadmed on varustatud Android 12 operatsioonisüsteemiga ja Samsungi värskeima One UI 4.1 kasutajaliidesega. Pahavara ja viiruste eest kaitseb Samsung Knox turvasüsteem ja kõigile telefonidele on garanteeritud kuni neli põlvkonda Android operatsioonisüsteemi uuendusi.

Uusi Galaxy S22 seeria nutitelefone on võimalik juba eeltellida ning poodidesse jõuavad telefonid 25. veebruaril 2022.

Andmed S22 ja Plus

Andmed S22 Ultra

Meedia: Samsung

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.