Teisipäev, 16. juuli 2024
Volkswageni uue Tiguani esmaesitlus toimus Frankfurdi rahvusvahelisel autonäitusel, auto esmaesitlus Eestis leiab aset mai viimasel nädalal. Eeltellimusi hakati vastu võtma kuu aega tagasi ning plaanitud müügimäär sai kiirelt täidetud.

„Esitasime endale väljakutse plaaniga müüa 100 autot veel enne esmaesitlust Eestis. Ülesanne polnud lihtsamate killast, kuid oleme tõeliselt tänulikud oma klientide usaldusavalduse eest, et langetasid valiku just selle auto kasuks. Uus Tiguan üllatab teid meeldivalt nii linnaliikluses kui ka kruusateedel. Uue disainikeele ning innovaatilise tehnoloogia kooslus on kaasakiskuv ja me usume, et uus Tiguan saab üheks oma klassi liidriks. Esimesed autod toimetatakse klientidele kätte juba juunikuus,” kõneles Volkswageni kaubamärgi juht Māris Jansons.

Tiguan

Tiguani esmaesitlus toimub 26. mai õhtul Tallinnas, samas kui alates 23. maist saab jälgida esmaesitluse algust veebileheküljel, osaleda interaktiivses mängus „Puuduta puutumatut” ning võita erinevaid auhindu.

Uus Tiguan on saadaval kolmes mudeliversioonis. Eestis algavad hinnad 21 404 eurost:

2.0 TDI 110 kW/150 hj koos käsilülituskäigukastiga
2.0 TDI 110 kW/150 hj koos topeltsiduriga käigukasti DSG ja 4MOTION- nelikveoga
2.0 TDI 132 kW/180 hj koos DSG ja 4MOTION-iga

Uuel nelikveolisel Tiguanil kasutatakse esimest korda 4MOTION Active Control-süsteemi. See optimeerib nelikveo seadeid vastavalt sõiduoludele, valikus on režiimid Onroad, Offroad, Snow ja Offroad Individual. Uus Tiguan sobib ideaalselt ka vedukautoks, sest saab hakkama kuni 2,5 tonni taskuste haagistega.

Uus Tiguan on esimene Volkswageni kontserni maastur, mis põhineb teedrajaval põikmootoriga moodulplatvormil (MQB). Kere proportsioonid on eelmise mudeliga võrreldes dünaamilisemad ja neid täiendab lakooniline disain. Kaalu on veelgi vähendatud. Samal ajal on interjöör avaram ning pakiruumi suurendati 145 liitri võrra. Täiendavat paindlikkust pakub pikisuunas 18 sentimeetri ulatuses nihutatav tagaiste, mis kuulub põhivarustusse.

Tiguan haaras liidripositsiooni kompaktmaasturite seas kohe pärast turuletulekut 2007. aastal, seda tõestavad 2,8 miljonit toodetud sõidukit. Uus Tiguan on juba jätkamas oma eelkäija eduteed. Novembris 2015 teenis uus maastur oma esimese tunnustuse, pälvides ajakirja „Auto Zeitung“ rahvusvahelisel lugejaküsitlusel auhinna „Auto Trophy 2015“.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Kes on sõitnud, need ütlevad, et on hea auto. See, et enne kui jõuab, on juba 100 ja rohkem müüdud, näitab, et eesti ostja on saksa autole lojaalne. Võiks isegi öelda, et VW Tiguan teeb Tesla Model3-e, vormistades uhkelt eeltellimusi. Tesla oma numbreid avalikuks ei tee, aga tõenäoline on, et VW on võitja. Lisaks saab auto kätte ka tänavu, mitte aastal 2050 või midagi. Ootame huviga!

Allikas ja meedia: Volkswagen

Volkswagen esitles Detroidis Tiguan GTE Active Concepti

KOMMENTEERI SIIN