Kolmapäev, 17. juuli 2024
Kia Sorento keskklassi linnadžiibi ametik esmaesitlus toimub tänavusel Genfi autonäitusel, aga tootja tegi paar nädalat enne seda pildid avalikuks. Uuel platvormil põhineva sõiduki jõuallikate valikus on esimest korda ka elektriajamiga variant.

Kia Sorento on nautinud Euroopas müügiedu sellest hetkest alates kui see siin müügile tuli. Uus generatsioon, mis 3. märtsil Genfi autonäitusel elusuuruses nähtavaks saab, on eelmisest veel sammu võrra preemiumim: tootja kinnitab, et tegu on seni kõige “tehnoma” linnadžiibiga, mida Euroopas Kialt seni nähtud.

Sõitjateruumis kasutatud materjalid on hoolikalt valitud ja rõhutavad sõiduki esmaklassilisust, 10,25″ keskekraan ja 12,3″ digidisplei juhi silmade ees võimaldavad kogu vajaliku teeinfo mõne liigutusega ekraanile kuvada.

Kui Sorento 2002. aastal esimest korda müügile jõudis, püüdis see nende ostjate tähelepanu, kes hindasid robustset maasturi moodi autot.

18 aastaga on tahumatust “maakast” koorunud stiilne, linnatänaval pilke naelutav džentelman, mis pakub konkurentsi preemiumklassi kõikjalsõitjaile. Selle saamisloos on oma osa Kia globaalsel disainivõrgustikul, mis liidab Euroopa, Uue Maailma ja Korea.

Kia nimetab neljanda generatsiooni Sorentot oma SUV-de valiku südameks: selle ümber koonduvad pisemad Seltos, Stonic, Sportage ja suurem Telluride. Sorento on kvintessents kõigest heast, mida Kia linnamaasturitel pakkuda.

Ning päris esimest korda saab Sorento kapoti alla tavapäraste sisepõlemismootorite kõrval säästlikuma ja väiksema heitega hübriidajami. Elektrifitseeritud mootoriseeria kannab nime “Smartstream”.

This slideshow requires JavaScript.

Fotod: Kia pressiruum

KOMMENTEERI SIIN