Esmaspäev, 17. juuni 2024
Nüüdseks on iseloomulik kolmetäheline kombinatsioon GTE juba aastajagu tähistanud Volkswageni pistikhübriid-mudeleid. Golf GTE järel jõuab nüüd müügile teine GTE-mudel ‒ uus Passat.

Passat GTE jõuallikateks on 1,4-liitrine TSI-mootor võimsusega 115 kW/156 hj ja elektrimootor, mis arendab 85 kW/115 hj. Need töötavad ideaalses kooskõlas ning annavad süsteemivõimsuseks 160 kW/218 hj. Turboülelaadimise ja otsepritsega mootori (TSI) ning elektrimootori kombinatsioon ühendab tõhususe ja keskkonnasäästlikkuse. Elektrimootorit energiaga varustavat liitium-ioonakut laetakse sõidu ajal, sealhulgas pidurdusenergia taaskasutuse teel. Laadida saab akut aga ka kodus, ühendades laadimiskaabli seinakontakti.

Täiselektrilises sõidurežiimis suudab Passat GTE* läbida täiesti saastevabalt kuni 50 km. Kui 50-liitrine kütusepaak on ääreni täis ja aku täielikult laetud, kujuneb sõiduulatuseks üle 1100 kilomeetri. GTE põhilised välised tunnused on C-kujulised LED-päevatuled ning sinine, üle radiaatorivõre tuledeni ulatuv sinine triip. GTE-le eriomaseid lahendusi leidub ka interjööris, näiteks energiavooge kajastava mõõdikuga näidikuplokk ning infolustisüsteem, mille üheks osaks on kummalegi ajamisüsteemile mõeldud spetsiifilised funktsioonid ja kuvad.

Paljud Passat GTE funktsioonid on soovi korral juhitavad ja jälgitavad nutitelefonilt, kasutades rakendust „Car-Net e-Remote“. Nende funktsioonide hulka kuuluvad aku laadimine, kliimaseadme sisselülitamine ja sõiduki viimatise parkimiskoha kuvamine.

Passat GTE baashind on 40 148 € sedaanile ning 41 169 € universaalile.

Ka uusima põlvkonna Passat Alltrack** on juba müügiesindustes saadaval. Uus Passat Alltrack põhineb uusimal Passat Variantil (universaalkerega versioon) ning seda iseloomustavad sitke maasturivälimus, 4MOTION-nelikvedu põhivarustuses ja palju moodsat tehnikat. Passat Alltrackil on oma ainulaadne välisdisain, sealhulgas kerevärviga kokkusobivas toonis kaitserauad (lisaks roostevaba terase karva põhjakaitse), vastupidavad antratsiidikarva katted rattakoobastel ja küljekarpidel ning küljekarbilaiendused. Ka kliirens on 27,5 millimeetri võrra suurendatud, mis teeb auto sobivaks kõigi teeoludega.

Volkswagen Passat Alltrack

Samal ajal paistab Passat Alltrack silma ultramoodsa tehnikaga. Tänu spetsiaalsele maastikusõiduprogrammile, vastavalt kohandatud juhiabisüsteemidele, muudetud vedrustusele ning põhivarustusse kuuluvale EDSi (elektroonilise diferentsiaaliluku), XDS+ ja 4MOTION-nelikveo kombinatsioonile on see täiuslik kõigeoskaja. Sõidurežiimi valik ja lisavarustuses adaptiivveermik DCC (põhivarustuses 162 kW TSI-mudelist alates) tagavad nii erakordselt mugava sõidu kui ka hea läbivuse maastikul. Passat Alltrack on samuti suurepärane sõiduk haagise vedamiseks: see suudab pukseerida kuni 2200 kg kaaluvat (piduritega) haagist kuni 12-protsendilise kaldega nõlval. Universaalne Passat Alltrack on saadaval hinnaga alates 35 481 eurost.

*Passat GTE kütusekulu, l/100 km: 1,6 (keskmine), energiakulu, kWh/100 km: 12,2 (keskmine), CO2-heitmed, g/km: 37 (keskmine), energiaklass: A+

**Passat Alltracki kütusekulu, l/100 km: 6,9 – 4,9 (keskmine), CO2-heitmed, g/km: 158 – 130 (keskmine), energiaklass: C – A

Allikas ja meedia: Volkswagen

KOMMENTEERI SIIN