Esmaspäev, 17. juuni 2024
Uus ID.7 on Volkswageni esimene täiselektriline kõrgema keskklassi mudel. Kuni 700 km sõiduulatus (WLTP), avar sõitjateruum ja silmapaistvad tehnoloogiad teevad ID.7 pikamaareisideks väga mugavaks.

Ühtlasi lisab see ID.-perekonda täiesti uue segmendi. Peaaegu viie meetri pikkune ID.7 jõuab Euroopasse ja Hiinasse selle aasta jooksul ning Põhja-Ameerikasse 2024. aastal.

Volkswagen ID.7

“ID.7-ga astub Volkswagen järgmise sammu oma jõulisel laienemisel elektriautode segmendis. ID.7 pakub kõrgetasemelist mugavust ja pikka sõiduulatust. Juba 2026. aastaks saab Volkswagenil olema Euroopas kõige laiem elektriautode mudelivalik – alates alla 25 000 euro maksvast mudelist kuni tippmudelini ID.7. Volkswagenil on sihikul saavutada 2030. aastaks 80% Euroopa elektriautode turust. Alates 2033. aastast hakkame Euroopas tootma ainult elektrisõidukeid,“ ütles Volkswageni sõiduautode divisjoni tegevjuht Thomas Schäfer.

“ID.7 seab elektriajami platvormile MEB uued tõhususstandardid. Meie eesmärgiks oli saavutada 700 km pikkune (WLTP) sõiduulatus, mida võimaldab väga hea aerodünaamika ja oluliselt tõhusam jõuajam ja soojusjuhtimine,” ütles Volkswageni tehnilise arenduse eest vastutav juhatuse liige Kai Grünitz.

Volkswagen ID.7

ID.7 on esimene MEB-platvormil põhinev mudel, millel kasutatakse täiesti uut ja ülitõhusat ajamipõlvkonda. Arendades 210 kW/286 hj on see ID.-mudelitest siiani kõige võimsam ja suurima pöördemomendiga. Jõuajami arendustöö tehti Saksamaal Kasselis ning seal seda ka toodetakse.

Uut elektriajamit on täiustatud ennekõike energiatarbimise osas. Olenevalt aku suurusest on sõiduulatus eeldatavalt kuni 700 km (WLTP) ja laadimisvõimsus kuni 200 kW. Akude suurus on kas 77 või 86 kWh, väiksema laadimiskiiruseks on 170 kW.

ID.7 on peaaegu viis meetrit pikk ja selle disainimisel lähtuti efektiivse aerodünaamika põhimõtetest. Auto katus kaldub kupeelikult allapoole ja aitab kaasa suurepärase õhutakistustegurit 0,23 saavutamisele – olenevalt sõiduki varustusest. Pikk teljevahe ja lühikesed ülendid aitavad luua avara sõitjateruumi.

Volkswagen ID.7

Berliinis ID.7 maailma esmaesitlusel viibinud Elepordi tegevjuhi Raul Potiseppa sõnul peaks uue ID.7 pakutav sõiduulatus veenma ka kõige skeptilisemaid elektriautode vastaseid. „ID.7 on selgelt uue põlvkonna mudel ja näitab, et Volkswagen on suutnud viia elektriautode arenduse uuele tasemele nii tehnoloogia, efektiivsuse kui disaini poolest.“

ID.7 uus tegevuskeskkond ja ekraanilahendus on loodud arvestades klientidelt saadud tagasisidet. Standardpaketis sisalduvad:

  • 15-tolline teabe- ja meelelahutussüsteemi ekraan
  • Esiklaasinäidik liitreaalsusega
  • Teabe- ja meelelahutussüsteemiga integreeritud kliimaseadme juhtimine koos lemmikvalikute nuppudega, mille funktsioone saab autojuht ise määrata
  • Taustvalgustusega puuteliugur

Volkswagen ID.7

Uute massaažifunktsiooniga istmete ja elektrooniliselt hämardatava panoraamkatusega pakub ID.7 võimalusi, mida konkurendid pakuvad vaid preemiumklassi mudelitele. Nutiklaasiga panoraamkatust saab seadistada puutetundlikult nii läbipaistmatuks kui läbipaistvaks. Seda, nagu ka paljusid teisi ID.7 funktsioone, saab seadistada uue IDA häälassistendi abil.

Esmakordselt on lisavarustuses saadaval Climatronic iste, millel on nii jahutus-, soojendus- kui ka kuivatusfunktsioon. Saadaval on ka Saksa Tervema Selja (AGR) liikumise poolt heakskiidetud massaažifunktsioon.

Uue Volkswageni lisavarustuses on 700-vatine Harman Kardoni helisüsteem: 14 kõlarit ja pagasiruumis paiknev bassikõlar pakuvad muljetavaldavat helielamust.

Travel Assist koos hajusandmete kasutamisega haldab vajadusel auto liikumist nii otse- kui ka külgsuunas. Süsteem on arendatud koostöös Volkswageni grupi tarkvaraettevõttega CARIAD. Soovi korral on Travel Assist võimeline teostama rajavahetusi mitmerealisel maanteel ja suuremal kiirusel kui 90 km/h.

Iseparkimissüsteemi mälufunktsiooni abil oskab sõiduk eelnevalt salvestatud kohta 50 m raadiuses ise parkida. Parkimisel jääb juht autosse või jälgib parkimisprotseduuri väljastpoolt, kasutades selleks nutitelefoni rakendust.

Fotod: VW AG

KOMMENTEERI SIIN