Neljapäev, 30. mai 2024
Üks suurimaid väljakutseid elektriautode puhul on akupaki seadistamine ja mahutamine. BMW i3, Nissan Leaf ja Tesla Model S akupakid on lapikud ja paigutatud reisijateruumi alla. Nüüd liitub nendega ka Volkswagen.
VW X1 elektriline kontseptauto. Projekt, mis ilmselt kunagi ei realiseeru, isegi kui ta saaks lapiku akupaki
VW X1 elektriline kontseptauto. Projekt, mis ilmselt kunagi ei realiseeru, isegi kui ta saaks lapiku akupaki

Volkswagen valmistub tulevastesse autodesse lapikute akude paigaldamiseks. Ka kavatseb saksa autotootja pärast emissioonidega manipuleerimise skandaali suurendada elektrisõidukite valikut.

Ettevõtte ootuste kohaselt peaks akutoitel sõidukite nõudlus kasvama, kuna sõiduulatus kasvab ja kulud vähenevad tunduvalt, ütles VW kaubamärgijuht Herbert Diess VW töötajate uudiskirja uusimas numbris, mis ilmub 14. detsembril. VW arendatav lapikute akude süsteem peaks olema läbimurdeks tervele firmale.

Oktoobris, kõigest neli nädalat pärast Volkswageni diisliemissiooniskandaali, teatas ettevõte plaanist, suurendada pingutusi elektrisõidukite vallas; isegi kui see vähendab kriisi kuludega tegelemiseks mõeldud kapitali.

Täpsemalt hakatakse arendama uut “MEB modulaarset komplekti” tulevastele sõidukitele, mis oleks tõenäoliselt praeguse MQB arhitektuuri terviklik kohandus ja peaks puudutama kuni 4 miljonit sõidukit aastas, sealhulgas praeguseid Volkswagen Golfi ja Audi A3 e-mudeleid.

Praeguses bensiiniautodest kohandatud elektriautode esimeses põlvkonnas paigutatakse akupakk tavaliselt tagaistme ja pagasiruumi alla. Sarnaselt e-Golfile kuuluvad sellesse kategooriasse Chevrolet Spark, Fiat 500e, Ford Focus Electric, Kia Soul EV ja Mercedes-Benz B-Class Electric Drive. Kuid lapik akudisain on ilmselt nõutav, kui tahta mahutada märksa suuremaid akupakke, mis tõstavad autode sõiduulatuse vaevalt 130 kilomeetrilt 2017. aasta Chevrolet Bolti 320 kilomeetrile natuke lähemale.

Arvata võib, et Volkswagen kajastab oma elektriauto-plaane järgnevate kuude jooksul tihti ja detailselt, et tasakaalustada diisliemissiooni skandaali teemalisii uudiseid, mis jätkuvalt tulevad erinevatest laboratooriumitest, kohtutest ja muudest institutsioonidest üle maailma.

volkswagen-e-golf-008[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Lapikud akupakid on ilmselt elektriautode tulevik seniks, kuni mõeldakse välja, kuidas vajaminev pauk kellapatareisse kätkeda. Nii et Volkswagen ja lapikud akupakid elektriautodes – parem hilja kui mitte kunagi.

Allikas: Green Car Reports

KOMMENTEERI SIIN