Agneta Dahlgren on Rootsi päritolu disainer Renault’ kontsernis. Tema juhtimisel on disainitud Kadjar, uus Mégane, uus Scénic ja Renault’ elektrisõidukid. Tänavu mais valis Euroopa autoajakirjanikest koosnev žürii Agneta Dahlgreni Aasta Naiseks 2016, tiitlikonkurssi korraldab organisatsioon Women And Vehicles In Europe (WAVE).
Agneta Dahlgren pälvis WAVE-lt Aasta Naise 2016 tiitli karjääri eest, mis on eeskujuks autotööstuses eneseteostusvõimalusi otsivatele noortele naistele. Žürii hinnangul väärib esiletõstmist nii Dahlgreni võtmepositsioon Renault’ kontsernis kui ka tema tehtud tööd.
Agneta Dahlgreni laiahaardeline visioon, võime võtta arvesse tehnilisi piiranguid, pidada edukalt läbirääkimisi ning varasemate aastate tööd elektriauto Renault ZOE’i väljaarendamisel on tema edu võti. Kui Laurens van den Acker asus 2009. aastal Renault Grupi asepresidendi ametikohale ja tõi mängu brändile uue identiteedi loomise plaani, usaldas ta C-segmendi disainijuhi strateegiliselt olulise vastutusala Agneta Dahlgrenile.
Uus Renault Mégane, mida esitleti 2016. aasta algul, ning uus Renault Scénic, mis jõuab turule oktoobris, on juba täies mahus Agneta Dahlgreni juhtimisel disainitud.
“Uue Scénicu proportsioonid ja emotsionaalne stiil on mahtuniversaalide segmendis midagi täiesti uut,” ütles WAVE žürii liige. “Agneta Dahlgreni disain on võimaldanud Renault’l leida oma uus identiteet väga loomulikul viisil. Uuest Mégane’ist võib oodata, et see lisab brändi kasvule hoogu juurde.”
Uut Scénicut disainides töötas Agneta Dahlgren koos Jérémie Sommeriga, kes tegi välisdisaini, ja Maxime Pinoliga, kes disainis sõitjateruumi. Tulemuse üle on Dahlgren uhke, märkides, et suutis edukalt välja murda mahtuniversaali traditsiooniliselt kompaktsetest raamidest. “Kui keegi on pereema või -isa, ei tähenda see seda, et ta ei tahaks reisida pereautoga, mis on ka seksikas,” ütles Agneta Dahlgren.
Agneta Dahlgren õppis disainiinseneriks Rootsis ning 1990. aastal jätkas tööstusdisaini õppimist Prantsusmaal. Pärast Compiègne’i Tehnikaülikooli lõpetamist 1991. aastal pakkus Renault talle Prantsusmaal erialast tööd ning Dahlgren haaras võimalusest kinni.
Renault Grupis ollakse võrdõiguslikkuse küsimustes seisukohal, et sooline tasakaal tõstab ettevõttes sooritusvõimet, innovatsiooni ja motivatsiooni. Selleks käivitati 2010. aastal Women@Renault programm, mis toetab õppe- ja karjäärikorralduse paremate praktikate kasutuselevõttu. Programmi kaasabil kasvas 2015. aasta lõpuks naiste osakaal Renault Grupis töötajate hulgas 18,8%-ni.
Võrdõiguslikkus arvudes:
- Renault Grupis töötas 2015. aasta lõpus 18,8% naisi (1999. aastal 10%).
- Renault Grupi vastutavatel ametikohtadel töötas 2015. aasta lõpus 24,2% naisi (2012. aastal 22%).
- Renault Grupi 12-liikmelises tippjuhtkonnas on 2016. aastal 3 naist (25%).
- Renault’ proaktiivsed värbamiseesmärgid: 30% tehnilistest ametikohtadest ja 50% müügi- ja tugistruktuuri ametikohtadest täidetakse naissoost töötajatega.
- Women@Renault programmist on kasu saanud 670 naist: juhipositsiooni õppes on osalenud 530 ja mentorlusprogrammides 140 naist.
- Women@Renault programmiga on liitunud üle 4500 liikme 13 riigis. 20% võrgustiku liikmetest on meessoost.
- Renault Grupi 19-liikmelises direktorite nõukogus on 2016. aastal 6 naist.
[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Tegusate naiste tunnustamine on alati tore ja tervitatud. Kindlasti tuleb ka päev, kui naiste tublidusest eraldi pole mõtet uudist tehagi, sest naised on lihtsalt kogu aeg nii pildil. Jääme ootama.
Allikas ja foto: Renault