Neljapäev, 18. aprill 2024
Üleeile, 25. oktoobril tunnustas rahvusvaheline organisatsioon CDP (endise nimega Carbon Disclosure Project) Renault Gruppi keskkonnateadliku tegevuse eest kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel. Grupp kuulub nüüd ettevõtete hulka, keda CDP peab liidriks võitluses kliimasoojenemise vastu.

2011. aastal oli Renault esimene autotootja maailmas, kes teatas avalikult, et seab endale eesmärgiks vähendada süsinikujalajälge 10% iga müüdud sõiduki kohta 2013. aasta lõpuks. Pärast eesmärgi saavutamist pühendus autotootja uuele väljakutsele oma muutustejuhtimise programmis (Drive the Change): vähendada ettevõtte süsinikujalajälge 3% aastas. Seega ühtekokku võttis ettevõte 2010.-2016. aastal endale eesmärgiks vähendada süsinikuheidet ligi 17%.

Reaalselt jõuti juba 2015. aasta lõpuks süsinikujalajälje 17,2%-lise vähendamiseni iga müüdud sõiduki kohta. Ainuüksi 2015. aastal jäi autotootja poolt õhku paiskamata süsinikdioksiid koguses, mida tekitab Barcelona suurune linn aasta jooksul.

Süsinikujalajälje vähendamise nimel võeti ettevõttes tähelepanu alla nii sõidukite tootmisel, aga ka nende hilisemal kasutamisel tekkivad kasvuhoonegaaside heitkogused, samuti ettevõtte teistes tegevusvaldkondades (disain, tootmine, transport, sõidukite ja varuosade müük ning äritugi) tekkiva süsinikdioksiidi vähendamise võimalused.

Elektrisõidukid on tõhus ja kohe käepärast lahendus aktuaalsele kliimamuutuse probleemile. Elektriautodega sõitmine ei paiska õhku CO2 ja nende süsinikujalajälg on juba praegu väiksem kui mootorsõidukitel ning väheneb veelgi, kui areneb edasi taastuvenergiast elektrienergia tootmine. Renault on liider Euroopa elektriautode turul ning ZOE on Euroopas enimmüüdud elektriauto, mille sõiduulatus nüüd on kuni 400 km (NEDC sõidutsükli järgi). Renault on tänaseks tootnud üle 100 000 elektrisõiduki ning sellega hoidnud kokku 125 000 tonni süsinikdioksiidi sattumise atmosfääri.

CDP raportiga saab tutvuda siin.

Allikas ja fotod: Renault

abc-864x81-kodukale-renault

KOMMENTEERI SIIN