Reede, 22. november 2024
Toyota viie kontinendi sõit, mille tulemusena valivad veelgi paremad autod, on jõudnud otsaga Euroopasse. 2014. aastal Austraalias alguse saanud üleilmne uurimis- ja arendusprojekt kestab seitse aastat ning peaks lõppema 2020. aastal Jaapanis. Euroopa etapil külastatakse 23 riiki ja sõidetakse läbi 19 000 kilomeetrit.

Piduliku Toyota Caetano Portugali tehases (TCAP) toimunud üritusega kuulutati ametlikult alanuks Jaapani autotootja viie kontinendi sõidu Euroopa etapp. „Portugali Caetano tehas on meie murrangulise projekti alustamiseks sel mandril igati sobiv koht, sest just siin hakati 46 aastat tagasi valmistama esimesi Toyota sõidukeid Euroopas,“ märkis Toyota Motor Europe’i president ja tegevdirektor dr Johan van Zyl.

Innustatuna ettevõtte presidendi Akio Toyoda eesmärgist valmistada aina paremaid autosid, algatas Toyota Motor Corporation 2014. aastal mahuka seitsmeaastase uurimis- ja arendusprojekti: selle rahvusvahelise haardega ettevõtmisega pannakse Toyota sõidukid viimase piirini proovile igal kontinendil ning väga erinevates maastiku- ja kliimaoludes.

Projekti jooksul külastatakse igal mandril erineva maastikuga piirkondi ning peatutakse teele jäävates Toyota rajatistes. Kõige selle mõte pole mitte käia sissetallatud radadel, vaid seista silmitsi tundmatusega ning leida uusi ja põnevaid kohti autode proovile panemiseks.

This slideshow requires JavaScript.

„Teed õpetavad inimesi ja inimesed teevad autosid“ – see põhimõte on viie kontinendi sõidu nurgakivi. Nii antakse inseneridele võimalus astuda töölaua tagant välja tegelikesse oludesse, kogeda omal nahal, kuidas mõjutavad auto sõiduomadusi erinevad teetingimused, ning koguda uusi ideid ja saada kogemusi. Toyotal aitab autoomanike vajadusi ja kasutusharjumusi paremini mõista sisukas mõttevahetus oma klientidega ning nende arvamuse ärakuulamine.

Viie kontinendi sõidus on kaks esimest mandrit edukalt selja taha jäetud ja sellel osalejad on innustava tagasiside võrra rikkamad. Liikudes Austraaliast (2014) Põhja-Ameerikasse (2015) ja sealt edasi Lõuna-Ameerikasse (2016), läbiti paremate, säästlikumate ja ohutumate sõidukite loomise nimel pea 70 000 kilomeetri jagu teid.

Euroopas, mis on teadupärast autotööstuse sünnikoht, ootavad aga osalejaid võrreldes eelnevate kontinentidega kardinaalselt erinevad katsumused ja võimalused. Iga riik paistab silma eripäraste sõiduoludega, mis on välja kujunenud selle poliitika, ajaloo, kultuuri ja seaduste mõjul.

„Euroopa on üks maailma nõudlikumaid ja karmima konkurentsiga turge, kui mitte kõige nõudlikum ja kõige karmima konkurentsiga üldse,“ jätkas dr van Zyl. „Euroopa on Toyotale väga tähtis piirkond, sest just siin saame hinnata oma toodete kvaliteeti ja omadusi turul, kus tuleb vastata kõige rangematele normidele.“

Kaheksa nädala jooksul sõidab hulk Toyota ja Lexuse autosid Lääne- ja Lõuna-Euroopa riikides läbi umbes 13 000 kilomeetrit, enne kui need saabuvad Belgias Brüsselis asuvasse Toyota Motor Europe’i peakontorisse.

Teisel neljanädalasel etapil, mille jooksul läbitakse 6000 kilomeetrit, suundutakse aga talvehooajaks Põhja- ja Ida-Euroopasse. Seda järku alustatakse Taanis Kopenhaagenis ja see lõpetatakse Soomes Puuppolas, kus asub autoralli maailmameistrivõistlustel osaleva TOYOTA GAZOO Racingu meeskonna töökoda.

Pärast selleaastast Euroopa külastust liigutakse seitsmeaastase kestusega ettevõtmise raames edasi Aafrikasse ja seejärel Aasiasse, kus projektile pannakse punkt 2020. aastal Jaapanis. Samal aastal toimuvad Tokyos olümpia- ja paraolümpiamängud. Toyota on nende suurürituste üks peamisi koostööpartnereid, varustades kõiki osalejaid säästvate liiklusvahenditega.

Allikas ja meedia: tootja

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.