Teisipäev, 24. detsember 2024
[corner-ad id=1]Tõenäoliselt tuleb igal autoomanikul korra-paar aastas ette olukordi, kus tuleb auto tee serva seisma jätta ja välja uurida, mis sõidukil viga on ning võimalusel viga parandada. Sealjuures on oluline jälgida iseenda ja kaasliiklejate ohutust. Tuletamegi alljärgnevalt meelde auto ümber toimetamise põhilised ohutusnäpunäited.

Ükskõik, kas tegemist on tavapärase aknapesuvedeliku lisamise või tee ääres purunenud rehviga abi ootamisega, tuleb alati jälgida, et olukord oleks ohutu nii endale kui teistele.

auto naine toimetab

[dropcap]TEE ÄÄRES[/dropcap] Kasuta alati ohutulesid ja nende mittetöötamise või halva nähtavuse korral ohukolmnurka! Ohukolmnurk tuleb teele panna sõidukile mitte lähemale kui 25 meetrit asulas ja 50 meetrit väljaspool asulat, aga sellisele kaugusele, et ohukolmnurk oleks hajutatud päevavalguse tingimustes nähtav asulas vähemalt 50 meetri kauguselt ja väljaspool asulat vähemalt 100 meetri kauguselt.

[dropcap]![/dropcap] Asulavälisel teel ja halva nähtavuse korral tuleb autost väljudes kanda ka ohutusvesti. Nii tagad enda ja teiste ohutuse teel.

[dropcap]![/dropcap] Ratast vahetades aseta alt äravõetud ratas uue ratta kinnitamiseni auto küljekarbi alla juhuks, kui tungraud peaks alt vedama.

[dropcap]KODUS-GARAAŽIS[/dropcap] Kapotti avades jälgi, et mootorikate oleks kindlalt avatud asendis fikseeritud. Ole ettevaatlik kõikvõimalike kuumade ja/või liikuvate osadega, isegi kui nad parasjagu ei liigu.

Tungrauda kasutades jälgi, et aluspind oleks piisavalt tugev ja stabiilne. Võimalusel eelista hüdrotungrauda tavalisele trapetstungrauale ja auto alla ronides kasuta autopukke. Kontrolli alati, et käsipidur oleks peal ja käik sees.

[dropcap]![/dropcap] Ära jää autoga päris üksi – kui keegi ei saa seltsiks tulla, hoolitse vähemalt, et teataks, kus ja millega tegeled. Ja kui tundub, et asi läheb keeruliseks, küsi abi! Ikka selleks, et ohutult teekonda jätkata.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Liiklusreeglid on tegelikult lihtsad, loogilised ja hästi jälgitavad. Liiklusreeglite peamine eesmärk on tagada kõikide liiklejate turvalisus. Reegel, mida rõhutatakse kõigis eneseabiõpikutes, kehtib liikluses rohkemgi kui kummalise kaaluga vuuduuväljaannetes – kõik algab iseendast. Kui sa teed kõik endast oleneva, et auto läheduses turvaliselt toimetada, siis on õnnetuse juhtumise tõenäosus oluliselt väiksem. Seega, hoolime algatuseks iseendast ja selleläbi ka kaasliiklejatest. Ohutut liiklemist!

Allikas: Wheelsforwomen. Pildid: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.