Teisipäev, 23. aprill 2024
Kuigi Model 3 on palju odavam kui Model S, ei pruugi kõikidel sellekski raha olla. Siiski pole vaja kurvastada, sest Tesla mõtleb ka nendele inimestele.

Elon Musk lõhkas hiljuti Norras uudispommi,  kui ta tugevalt vihjas, et tema ettevõte töötab veelgi taskukohasema sõiduki kallal kui Model 3. Kas see võib olla väikeauto? See oleks loogiline, sest väikesel autol oleks ka väike hind.

Uus mudel oleks Teslale juba neljas põlvkond. Selle tulemusel oleks kõigil, kes elektriautot soovivad, võimalus see endale soetada.

Kuigi väikeauto tootevalikusse lisamine on suurepärane idee, on Teslal siiski katmata üks Ühendriikides hiiglaslik turusegment – pikapid. Mõni aeg tagasi oli potentsiaalselt Texases ehitatavast Tesla pikapist küll juttu, kuid see vaibus. Arvestades, kui populaarsed suured ja väiksemad pikapid Ühendriikides on, oleks see tark käik.

Model 3 põhinev väike krossover, mida kuulujuttude kohaselt kutsutakse Model Y, peaks umbes kolme aasta pärast samuti välja tulema.

Spekuleeritakse, et uus ja veelgi soodsam väikeauto hakkaks kandma nime Model 4. See oleks huvitav, kuna kui ülejäänud Tesla mudelinimedest moodustub S3XY, siis saaks sellest S3XY 4.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Iseenesest on väga tervitatav, kui turule lisandub taskukohaseid normaalse sõiduulatusega elektriautosid. Siiski elupõlised küünikud julgevad siinkohal ilmselt kahelda, kas motiivid on ikka nii üllad ja puhtad, et kõikidel oleks võimalus sõita loodust säästvalt ja nii edasi. On ju teada, et sessinatses maailmas ei pane rattaid käima mitte haldjatolm ja ilusad mõtted, millest Tesla koosneb, vaid üks teine asi, milleks on raha. Ja mida rohkem inimesi endale Elon Muski tehtud autot lubada saab, seda rohkem raha tema taskusse koguneb.

Samas on ka arusaadav, et seda ei saa Tesla ise välja öelda, ja peabki panustama inimeste idealismile. Ja kui see tõepoolest siis annab meile need mõistlikud elektriautod, puhtama looduse ja väiksemad kütusearved (eriti kütusehindade tõusu valguses), siis mis on selles halba, kui üks mees selle arvelt natuke rikastub ka. Igakülgne win-win!

Allikas: InsiderCarNews

KOMMENTEERI SIIN