Kui autoentusiast Richard Losee 2003. aastal omale üliharuldase Ferrari Enzo ostis, ei olnud tal kavas seda garaaži seisma ja väärtust koguma jätta.

See oleks olnud väga lihtne, arvestades, et Ferrari asutaja nime kandnud mudelit toodeti läbi aegade vaid 493. Kui ostuhind oli nullindate alguses miljoni dollari kanti, siis praegu maksavad Enzod üle kolme miljoni.

Losee plaanis oma Enzoga aga midagi täiesti vastupidist ning andis talle hellitava nime MM Enzo – “most miles Enzo“. Selle saavutamiseks asus ta kohe toimetama ning andis oma auto ajakirjale “Road & Track”, kes esimesed 2400 km kellale kerisid.

Sellest aga ei piisanud ning varsti oli Losee nende juures tagasi, pakkudes oma Enzot väga ebastandardseks pika testsõidu masinaks. Selle käigus lisandus läbisõidule veel 16 000 km.

Millalgi 2006. aastal aga juhtus tragöödia – suletud teedel korraldatud heategevusüritusel, mille eesmärgiks saavutada võimalikult suur tippkiirus, lendas Losee 332 km/h kiirusel teelt välja. Oma vigastustest taastus ta üle aasta, kuid auto oli täiesti hävinud. Selleks ajaks oli kellal umbes 50 000 km.

Kuid huvitaval kombel ei ajanud õnnetus isu ära, vaid hoopis kangust täis – Enzo oli vaja taastada. Pea kolm aastat väldanud taastamistöö järel oli Enzo parem kui kunagi varem ning sai kapoti alla ka kaks uut turbot, mis võimsuse algse 651 hj pealt 847 peale tõstsid.

2010. aastal viis Losee oma Enzo Bonneville’i soolajärvele, kus sõitis oma klassi rekordi kiirusega 383 km/h. Hiljem on Losee ka auto uksi vahetanud, et teha maailma ainuke “targakatusega Enzo” – uste ülaosa on osa katusest, ta soetas aga veel ühe paari uksi ning tegi need ümber, eemaldades ülemise osa ja klaasid.

Järgnes veidi aega, mil MM Enzo avalikkuses eriti ei figureerinud, kuid nüüd on Losee oma auto välja laenanud kellelegi, kes Instagramis @dryl8k nime all toimetab. Tema käes saabus hiljuti ka Enzo järjekordne märgilise tähtsusega läbisõidunäit – 90 000 miili ehk 144 000 km:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Stackhouse (@dryl8k)

Alati väärib austust, kui sellise harulduse omanikud neid ka päriselt kasutavad, mitte investeeringuna ei pea. MM Enzo saaga jätkub kindlasti ning teravsilmad näevad seda tihti ringi sõitmas – sellise tempoga ei ole 100 000 miili enam üldse kaugel.

Fotod: Road & Track, GTspirit

Jaga

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.