Neljapäev, 18. aprill 2024
2019. aasta 31. detsembri seisuga on Maanteeametis arvel 10 606 Subaru sõiduautot. Ostetuim mudel on jätkuvalt Outback. Jõulukuul tegi Subaru Eesti kõigi aegade müügirekordi, müües 235 uut autot. Eestlased on jätkuvalt Subaru-rahvas.

Äsja lõppenud 2019. aasta detsembris saavutas Subaru Eestis kõigi aegade müügirekordi: esmakordselt müüdi ühes kuus rohkem kui 200 autot. Kokku osteti jõulukuul 235 Subaru märgiga sõiduautot.

Rekordilist müügitulemust vedas Subaru lipulaev, krossover Outback, mida registreeriti detsembris 135 autot. Sellele järgnes Subaru Foresteri uus põlvkond. E-Boxer hübriidajamiga “metsamehi” võeti detsembris arvele koguni 81. Ning tuleb meeles pidada, et uus Forester jõudis Eestisse jõulukuu algul. Seega märkimisväärne müügiedu!

Meelsasti ostetakse ka Subaru XV kompaktset krossoverit, mis oli esimene mudel tootja uuel platvormil. Jätkuvalt on pildil ka “toyobaru” ehk Subaru BRZ, Toyota GT 86 sõsarmudel. XV-sid müüdi 18, “subotat” 1.

Subaru Nordic AB Baltikumi piirkonna juht Ringo Rahumeel tõdeb, et mark on end Eesti heitlikes ilmastikuoludes hästi tõestanud: “Subaru jätkuv populaarsus näitab, et sarnaselt paljudele teistele riikidele on ka Eesti autoomanikud meie sõidukitega äärmiselt rahul. Subaru on end tõestanud, pakkudes nelikveo, töökindluse ja nauditavate sõiduomaduste kombinatsiooni,”

Miks Subaru nii pop on, loe uuesti siit
Kuidas Veli ja Uku Subaru Outbackiga Inglismaalt hobiautot toomas käisid, loe siit

2016. aastal kirjutasime EPL-s nii:

21. sajandil on eestlaste automaitse muutunud, Ford Sierra ja Datsun Cherry asemele on astunud Škoda Octavia ja Toyota Auris.

Škoda või Toyota maaks me Eestit siiski pidada ei saa, suhtarvude põhjal oleme hoopiski maailma vägevaim Subaru – maa! Juba mitmendat aastat hoiab Eesti enda käes “kõige rohkem Subaru märki kandvaid autosid elaniku kohta” – rekordit.

2016. aastal müüdi maailmas miljon Subarut. Euroopa Liitu jõudis miljonist 30 000 autot, neist omakorda 1726 müüdi Baltikumis.

Pisike Eesti ahnitses endale Baltikumi Subarutest lõviosa, kokku 1030 autot, mis koguseliselt tähendab kõikide aegade kohalikku müügirekordit. Euroopa Liidu kontekstis jõudis Maarjamaale kõikidest täheparve logoga autodest 3,45%.

Maanteeameti andmetel on 2016. aasta detsembri seisuga Eesti registris 9922 Subarut. Kõige levinum mudel Outback, järgneb Forester. STI, jõuline “moosiriiul” ja “sõõrikujoonistaja” on pärast Mitsubishi EVO tootmise lõpetamist tõusnud ikoonilise sportauto staatusse ning üsna tihti ostavad selle auto endale 40+ naisterahvad…

Mina, kes ma olen eri Subarutega sõitnud 15 aastat, olen tunda saanud jaapanlaste erikohtlemist: Norras Subaru talvesõidukoolis kummardasid insenerid mu ees ja palusid tervitada kõiki eestlasi, kes Taeva Sõelaga (Subaru on jaapani keeles Plejaadide hajusparve nimi, eesti pärimuses Taeva Sõel) sõidavad.

Me olevat erakordsed! Mis on tõsi, sest nagu näha, Subaru populaarsus siinmail raugemise märke ei näita. Siiski ei saa eestlased slikkidele lebama jääda vaid peavad oma Subaru-armastust ikka uuesti tõestama: Eesti kannul jahivad “Maailma võimsaima Subaru-maa” tiitlit ka Šveits ja Norra…

Kaanepilt: tootja

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN