Laupäev, 20. aprill 2024
Riigi Ilmateenistus edastab rahutute ilmaolude korral kolmel tasemel hoiatusi: ohtlik, väga ohtlik ja erakordselt ohtlik. Kolm täpsustatud kategooriat võtavad arvesse Maakera kliimaga toimunud muutusi. Sarnaselt Eestile korrigeerivad ohutasemeid paljud riigid.
ohtlik, väga ohtlik, erakordselt ohtlik
Korrastatud kriteeriumid. Allikas: Keskkonnaagentuur

Keskkonnaagentuur annab teada, et edaspidi väljastab Riigi Ilmateenistus ohtliku ilma korral kolmel tasemel hoiatusi, sõltuvalt kas olud on ohtlikud, väga ohtlikud või erakordselt ohtlikud.

Maakera kliima muutub ning koos sellega peab muutuma ka inimühiskonna valmisolek muutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks.

Muutused toovad kaasa äärmuslikke ilmastikunähtusi ja neis oludes kiireks adekvaatseks reageerimiseks ning kõigi turvalisuse tagamiseks teevad jõupingutusi paljud ametiasutused. Mitmete riikide ilmateenistused teevad korrektiive hoiatuste kriteeriumite osas, nii ka Eesti.

Tuginedes statistikale, teadlaste soovitustele ning naaberriikide kogemusele on alates 1. jaanuarist kasutusel täpselt kirjeldatud kolm ilmastikunähtuste kriteeriumi.

Uued kriteeriumid on kooskõlastatud ning heaks kiidetud erinevate ametkondade poolt – Päästeeamet, Häirekeskus, Maanteeameti, Terviseamet jt.

Uusi kriteeriume saab täpsemalt uurida siit. Kõigil on võimalus jälgida hoiatusi ilmateenistuse veebilehelt või tellida ka oma e-mailile kõige värskemad tormiuudised.

Kuidas ohtlikes ilmaoludes autoga sõita, loe uuesti siit

This slideshow requires JavaScript.

Allikas: Keskkonnaagentuur

 

KOMMENTEERI SIIN