Neljapäev, 16. mai 2024
Varasemalt kaks korda aastas on vanamootorrattafännid kohtunud Hollandis Utrechtis, et maha pidada Central Classics motolaat. Möödunud aasta detsembrist alates toimub legendaarne laat vaid korra aastas, et tuua kokku võimalikult palju huvilisi ja vanatehnikat. Gerli Ramler ja Matten Pedak käisid kohal.

This slideshow requires JavaScript.

2019. aasta 14. ja 15. detsembril toimus Hollandis Utrechti Expo Houteni messikeskuses järjekordne rahvusvaheline vanamootorrattalaat Central Classics, kuhu kogunesid müüjad ja ostjad nii Hollandist, lähiriikidest kui ka kaugemalt, näiteks Eestist.

Kusjuures kandes „Estonia” embleemiga rõivaid, saime korduvalt kuulda kiidusõnu Eesti vanatehnikaliikumise suunal ning teemal, kuidas eestlased jaksavad nii kaugelt pea alati laadale kohale tulla.


Esmalt üllatas laat avamispäeval rahvahulgaga, kes messkeskuse esise tänava sõna otseses mõttes mõlemas suunas ummistas.

Aga järjekorra teenindamisega saadi üllatavalt kiirelt hakkama ning peagi võisime rahulikult messihallides unikaalseid kaherattalisi, nende detaile, vanamootorrattaraamatuid, temaatilisi rõivaid ning aksessuaare ja tööriistu silmitseda.

Hollandi laada kiituseks tuleb öelda, et tegemist on teemapuhta üritusega, kus kaherattalistel on kandev roll ja mitte teemaga haakivat või kaude seonduvat leidub kiiduväärselt vähe.


Kokku oli laada 10 000 ruutmeetri suurusel sisepinnal esindatud üle 200 eksponendi. Kuna Hollandis tunduvad lisaks jalgratastele olevat tõeliselt kuum kaup ka mopeedid ning nendega seonduv, siis oli üks kahest suurest müügisaalist pühendatud sisuliselt väikese mootoriga kaherattalistele.

Messil olid uhkelt esindatud nii suurema kuubikuga rattad kui ka vanaaegsed jalgratta-uunikumid, samuti olid kohal mitmed Hollandi vanamootorrattaklubid oma esindusega.

Kui varasemalt toimus laat kaks korda aastas, aprillis ja detsembris, siis otsustasid korraldajad kevadlaadast loobuda, et pühenduda 100%-liselt ühele tugevale üritusele. Järgmine Central Classics leiab aset 19.-20. detsembril 2020.

Loe tsiklilugusid rohkem siit

This slideshow requires JavaScript.

Fotod: Matten Pedak

KOMMENTEERI SIIN