Kolmapäev, 12. juuni 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Tänases valikus on pealaest jalatallani ainult värsked laulud (peale viimase). Nii Eesti kui välismaa muusikas on olnud vahepeal väga värvikad päevad, ilmus palju-palju uut ja kaunist heliloomingut!

Eelmisel nädalal valisin sellist muusikat: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – 12/2023, kogu muusikavalik on aga kuulatav siin: KOGU SÕIDUMUUSIKA.

Jungle, Erick the Architect “Candle Flame”
Väsimatu kvaliteediga tantsulugusid tootev Briti duo Jungle õrritab pärast 2 aastat taas ühe uue lauluga! Tahaks loota, et kui järgmine plaat peaks välja tulema, võtab bänd Eesti ka kolmandat korda oma kontserttuuri sihtkohaks.

“Candle Flame” on ikka see sama vana Jungle’i kaubamärk, kus lauldakse falsetiga neo-soul-taustade peale ja muusikavideos figureerib tuttav grupp tantsijaid, aga see töötab imehästi ning uut singlit kuulates saabub taas soe äratundmisrõõm. Uue palaga jätkatakse 2021. aasta plaadi “Loving In Stereo” tuules: kasutusele on võetud varasemast rohkem sämpleid ja bänd astub pigem produtsendi rolli, seades fookusesse teise artisti oma stiilipuhta tausta peal.

Silky Steps “Treasure”
Värsket funki ja diskot ilmub ka Eestis! Esimene laul äsja Funk Embassy Recordsi ridadesse astunud viisikult, kes pärast aastaid Steps to Synapse nime all tegutsemist otsustas teha kannapöörde, stiilimuutuse ja suuremat sorti uue tulemise. Ja see comeback on tõesti võimas. “Treasure” juhatab oma maitsekalt siivutute rütmidega sisse suve, kus sarnast muusikat ootavad pikisilmi nii mõnedki peosaalid ja kontserdikohad. Kevade jooksul peaks tulema ka Silky Stepsi esimene LP, ootan põnevusega!

villemdrillem “kinnisilmi”
Siiamaani ilmselt üks parimaid lugusid, mis villemdrillemil on ilmunud. Kristallselge house kõigi kohustuslike avanemiste, kurjakuulutavate bassiliinide ja nostalgilise elektriklaveriga. Luuakse stiilipuhas atmosfäär, mille keskmes töötavad Villemi viited jalgpallile paremini kui kunagi varem. Toimib!

Tyler, The Creator “DOGTOOTH”
Tyler kuulutas just täiesti ootamatult välja, et 31. märtsil ilmub tal nö “laiendus” oma eelmisele plaadile “CALL ME IF YOU GET LOST” – hulk laule, mis selle peale ei mahtunud. Kui ülejäänu on sama jõhker andmine talle omaste ironiseerivate tekstidega nagu esimene üllitis “DOGTOOTH”, saab see olema üks ilus päev.

Pia Fraus “French Exit”
Värsket materjali Eesti unenäo-popi veteranidelt. Mõnus muusikaline peamassaaž ägedalt lonkava trummigruuviga. Kõik on paigas!

Cosmo Pyke “Curser’s Lament”
Mitu aastat võrdlemisi vaikselt konutanud Cosmo Pyke on lõpuks tagasi uue singliga. Tugev UK jazz segatud indie, Cosmo kaeblevate vokaalide ja funky kurvameelsusega.

Phum Viphurit “Welcome Change”
Nüüd aga reisime Taimaale, et kuulata natuke laiska nädalavahetuse-muusikat. Oota laulu lõpp ära, siis hakkab topeltkiirusega pidu pihta!

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN