Kolmapäev, 24. juuli 2024
Luuletaja ja muusik EiK paneb iganädalaselt kokku umbes 30-minutilise sõidumuusika playlisti, mida autos olles, rattaga pedaalides, pargis jalutades või ka kodus toimetades kuulata. Iga loo juures on lühike kirjeldus, miks just see pala kuulajat kõnetada võiks. Ava Spotify, vajuta “mängi” nuppu ja naudi!

Oleme tagasi peotäie muusikaga, et jalutamine ja veeremine kulgeksid hea rütmi saatel libedamalt. Sel korral on valikus nii lo-fi ja varjatud Jaapani pärlid kui sütitav funk, rahustav jazz ja ootamatute pööretega noise pop. Kui sellest jääb väheks, saab siin tutvuda ka möödunud nädala nopetega: EiK soovitab: Sõidumuusika – aga mitte ainult – nädal 47

Oh! Penelope “Lait Au Miel”
Selle ohtralt shibuya-kei stiili kasutanud 90ndate jaapani bändi kohta pole põhimõtteliselt mitte mingisugust taustainfot leida. Avastasin ainult asutajaliikme endiselt küllaltki 90ndate kujundusega kodulehe, kus ta kommenteerib asja nii: “oh! penelope have released 4 maxi-singles and 1full album(18 tracks) but i fought with the agent office, then oh! penelope broke up in june 1997. now i’m solo. i always write new songs and lyrics for my album in my room. and it’s going very well.”

Aga see natuke unenäoline, 60ndate lääne muusikast mõjutusi napsav pala on kahtlemata põnev kuulamine. Omamoodi vaste tänapäeval anonüümselt Soundcloudi laetud demodele, mis saavad tuhandeid kuulamisi, hoolimata sellest, et keegi tegelikku autorit ei tea (vt. tantsusaabas, Florian Wahl jne).

Autolux “Subzero Fun”
Nüüd pöördume hetkeks tumedamatele ja käredamatele radadele. Võrdlemisi edukaks saanud Los Angelese bänd Autolux segab kokku elektroonika, noise popi ja mõjutused shoegaze’ist ning post-pungist. Tegin möödunud nädalavahetusel kindlaks, et selle lärmaka andmise taustal saab ka täiesti edukalt talvises hämaruses bussiga Tartu poole veeredes magada.

Vulfpeck, Vulf “Sauna”
Vulfpeck ei suuda oma äratuntavalt leebekõlalise funkiga kunagi pettumust valmistada. “Sauna” on esimene singel, mis annab aimu ansambli peatselt ilmuvast värskest LP-st “Schvitz”. Mõnus basseiniäärne instrumentaaltaust ja pisut helget skättimist – mida hing veel ihaldab?

Slom, Zion.T “ANIRAGO”
Läheme natukeseks tagasi Jaapanisse, seekord käesolevasse aastasse, kuulama voogavat lounge popi. Ja oi kui hästi oskavad Jaapanlased popmuusikat teha! Kuulake seda produktsiooni, kui puhas ja paigas kõik on, millised trummi-fillid, milline tehnika!

Uku Kuut “Soft Fashion”
Nüüd aga veidike südaöist põksu legendaarselt Uku Kuudilt. Tõupuhas lo-fi lonkavate trummide ja rohkesti atmosfääri kandvate süntesaatoritega.

Wolfgang Haffner “Hippie”
Pühad lähenevad ja sel ajal meenub jälle suurele hulgale inimestest, et eksisteerib jazz-muusika. Libedad teed ja natuke eriti maitsekalt mängitud helisid koosseisult, mille eesotsas on “Saksamaa kõige lahedamaks trummariks” tituleeritud mees Wolfgang Haffner.

Cymande “Fug”
Lõpetame 70ndatega, kus segunevad Aafrika rütmid, funk, soul ja rock. Et seest saaks soojaks!

blank

Eik Erik Sikk (alias EiK) on eesti luuletaja, muusik, lavastaja ja montaažirežissöör. Viimase 8 aasta jooksul on ta avaldanud 6 plaati, neli neist koostöös plaadifirmaga TIKS rekords. Ta on teinud koostööd erinevate kodumaiste autoritega nagu Jarek Kasar, Sander Mölder, Maris Pihlap ja Stig Rästa. Acceleristas on Eik senini töötanud peamiselt just monteerijana, luues klippe koos klientidega nagu TalTech, Transpordiamet ning Toyota. 2022. aastal ilmub ERR-i "Eesti lugude" sarjas tema lavastatud ning monteeritud dokumentaalfilm, mille tiimi kuulus muuhulgas mitu Accelerista ajakirjanikku. Autorina keskendub Eik kultuuri-, keskkonna- ja teadusteemadele.

KOMMENTEERI SIIN