Kolmapäev, 17. juuli 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ja tööstuse suundumuste üle. Nädala peateemaks on sel korral lähenevad aasta auto valimised nii Euroopas kui Eestis.

Alustuseks tuletame aga meelde kaht olulist asja, mis seostuvad külma ja libedaga – klaasipesuvedelik ning võimalused oma autoga kätt harjutada. Viimase jaoks on FB-s suurepärane grupp nimega jää- ja lumerajad Eestis, mil tasub silma peal hoida.

Räägime kiirelt Pronksi tänava liikluse hetkeseisust ja kütusehindadest – 5. detsember peaks tooma Vene nafta ülemhinna, ka muud turu liikumised viitavad, et kütuse hinnatõusuks lähiajal põhjust pole.

Maailma autouudiseid ka – Prantsusmaal seisavad vanal sõjaväelennuväljal tarneraskuste tõttu tuhanded Stellantise autod; Pariisis plaanitakse keelustada elektritõuksid, Californias aga luua diiselmootoriga raskeveokitele ja bussidele täieliku sõidukeelu ala.

Pikemalt võtame ette erinevad aasta auto valimised – Euroopa finalistid on selgunud, leedukad valisid juba ära, Eestis tuleb esmakordselt aga lausa kaks aasta parima auto valimist, mille mõlema finalistid on samuti teada. Miks nii?

Nädala proovisõiduautosid oli seekord kaks, mööndustega isegi kolm – Mercedes-Benz EQE AMG, Porsche Panamera E-Hybrid ja põgusalt on juttu ka Porsche Cayenne E-Hybrid’ist.

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

Foto: Masinawärk/Risto Pirnpuu

KOMMENTEERI SIIN