Kolmapäev, 12. juuni 2024
Istmesoojenduse 16. episoodis lähevad Jan ja Ylle vaidlema selle üle, kas välimus otsustab autoostu või ei. Ylle jagab proovisõidumuljeid Renault Zoe ja Peugeot’ e-208 elektrikatega , Jan muljetab Mégane R.S. Trophy’st. Nipinurgas seame sõiduki talvekorda.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/16-talveks-auto-korda-kust-alustada

Eelmisel nädalal jäi Istmesoojendus vahele, sest Jan oli pime ja Ylle Eestist ära. Sel nädalal on nad aga tagasi ja lähevad kohe ka vaidlema: kas auto välimus saab tõesti ostuotsuse langetamisel määravaks? Etteruttavalt olgu öeldud, et kähmluseks päris ei lähe ja lahkutakse sõpradena.

Uued elektriautod tulemas

Kuna Ylle on stuudios, saavad elektriautod jälle oma osa. Kahel järjestikkusel nädalal on Ylle Euroopa soojades kohtades teinud proovisõitu kahe elektriautoga: Renault Zoe Z.E 50 kWh akupakiga faceliftiga ja täiesti tutika Peugeot 208 ja selle e-versiooniga.

Zoe on lustakas, e-208 aga lööb oma seninägematu kombovälimusega, mis on ühtaegu nii sõiduauto kui popp krossover. Jani meelest paistab 208 sportlik välja.

Sõita on mõlema elektrikaga muidugi ülitore, sest kiirendus on mega ja autod ise vaiksed. Peugeot 208 üllatab täiesti suurepäraste sõiduomadustega. Samas, mis siin üllatuda, kui auto DNA-ks on ralliveri. Ühesõnaga, kõik on vägev, saaks need elektriautod nüüd ruttu Eestis müügile ka!

Häda ja viletsus ehk Brexit ja kuuliauguga jalg

Vaene autotööstus saab pihta nii eurodirektiividega kui Brexitiga ja tunneli lõpus tohletab identiteedikriis. Ylle ja Jan arutlevad, mismoodi mõjub Brexit neile tootjatele, kes oma tehased Ühendkuningriiki rajanud ja lähevad sujuvalt teise hädaorgu ehk VAGi identiteedikriisi.

Miks peaks keegi tahtmagi osta kallimat autot, kui saab sama hea ja mõnes mõttes paremagi palju vähemaga? Ja kuidas nad ikkagi mõtlevad Seati nooblimaks taguda ning Škoda idaeurooplastele jätta? Samas, jätkugi! Me oleme selle üle ju ainult tänulikud.

Proovisõidu trofeeauto

Enne silmaoppi tegi Jan proovisõitu Mégane R.S Trophy’ga ja tunnistab, et on tõsine kuumpärade fänn. Trophy üllatas teda igas mõttes positiivselt, välja arvatud üks asi. Ja siinkohal lähevadki saatejuhid omavahel vaidlema. Mängu tuleb ka Hyundai i30N ja must värv.

Kes alternatiivset sõiduarvustust (mh rajakogemust) lugeda soovib, võtab kätte Eesti Päevalehe reedese LP autolisa, kus Veli V. Rajasaar muljetab Trophyst muuhulgas nii:

Kiired siksakid soojendusringil annavad enesekindlust – isegi külma rehviga ei toimu mingit läbivajumist, mõlemad esirattad on kindlalt maas ja tagasiside juhile on ideaalne.

Käed, tagumik ja selg saavad kogu vajaliku info, iste on rajasõiduks üks mõnusamaid (mõtlen oma autosse tagasi istudes, et korvistmed peaks olema järgmine ost), pedaalid on väga hea käiguga, manuaalrežiimis labadega käikude vahetamine toimib nii, nagu peab, mitte ei tee isetegevust nagu uutel manumaatidel kombeks.

Auto talvekorda!

Olgu vaidlus kuitahes kuum, ega see tali taeva jää! Nipinurgas võtavad Jan ja Ylle samm-sammult läbi sõiduki talvekorda seadmise. Ylle käis nädal tagasi ETV-s samal teemal kõnelemas, ent unustas öelda ühe olulise asja.

Mille täpsemalt, saate teada taskuhäälingust. Nagu ka selle, miks Ylle mõnda aega autorooli ei istu juhul kui ta autos üksi on.

Loe siit, kuidas auto talvekorda panna

Kaanepilt: Taivo Soobard

KOMMENTEERI SIIN