Esmaspäev, 27. mai 2024
Accelerista ja Forte koostöös sündiv podcast Istmesoojendus on jõudnud järjekorras 13. episoodini. Juttu tuleb meie ürgigavat tooni autopargist, Frankfurdi autonäituse perealast ja elektriautode toetusmeetme võimalikust mõjust. Proovisõitu teeme “sidrunitega” ja nipp on eluline: proovime vältida autoroolis sahmimist.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/13-miks-eestlaste-autod-nii-igavad-on

Frankfurdi autonäitusele on mõistlik minna koos perega: lapsevanemad proovivad uusi autosid ja lapsed samal ajal häkivad ja tšillivad eri atraktsioonide kallal. Pikemalt saab Frankfurdi autonäituse lõbustusist lugeda siin.

Eesti autopark on ühtlaselt must, hall ja valge, päris kurb! Kes tahab teada, kui igavad me tegelikult oleme, on teretulnud maanteeameti statistikamoodulit ise uurima. Ylle on seal tunde veetnud ja kiidab graafilist ja lihtsat platvormi. Jan nii käpp ei ole.

Elektriautode toetusmeetme eelnõu peaks varsti huvigruppidele avatama. Kes need salapärased “huvigrupid” on, meile ei öelda. Raha meetmeks tuleb oksjonil müüdavast CO2-st, mida me ise ära ei tarbi.

Proovisõiduks C3 ja C5 Aircross’id

Mõnikord juhtub nii, et inimene teeb plaane, aga jumal naerab tema üle. Jan pidi sel nädalal proovima Citroeni valikust Berlingot, aga sai selle asemel C3 Aircrossi. Ylle sõitis viimati C5 Aircrossi 180hj bensukaga.

Jan ei tea autodisainist suurt midagi: “sitikas” või “sidrun” on tema jaoks natuke liiga… no imelik on. Ylle jälle fännab uusi prantsuse autosid järjest rohkem. C5 Aircrossi nimetab ta selle “mälujate istmete” eest hoopiski suureks diivaniks.

Üks on selge: “sidrunid” on hea hinna-kvaliteediga ning kõva üllatusboonusega autod. C5 Aircrossi bensuajam kõigele lisaks (suur auto siiski!) ka päris ökonoomne: kombineeritud kütusekulu alla 7 liitri 100 km kohta.

Pane telefon autos käest!

Paradoksaalsel kombel näeme me teiste silmas pindu ja taunime roolimobiiliklust, iseenda silmas palki aga ei näe ja tegeleme roolis olles ikka saja kõrvalise asjaga.

Kuidas kehvast harjumusest lahti saada? Raske öelda. Kõige lihtsam võimalus on autosse istudes telefon käest kaugele ära panna ja keskenduda sõitmisele. Kui väga vaja rääkida, siis auto turvaliselt peatada ja kõne teha.

22. september on ekraanivaba päev

Veel enne kui teid järgmise nädala episoodi kuulama kutsume, soovitame võtta tõsiselt üleskutset, pühapäeval, 22. septembril nutiseadmed ära unustada: on ekraanivaba päev.

Sobivad igasugused õuelised tegevused, ajalehe lugemine (EPL Kliimaleht ja EPL LP näiteks), käsitöö ja loov tegevus. Pereelu rikastab ühine lauamänguõhtu ning tavalisest pidulikum õhtusöök, et tähistada edukalt ilma ekraanideta möödunud päeva.

Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN