Laupäev, 20. aprill 2024
23.-25. septembrini tehakse Elroni rongides teaduskatseid, millest ka rongireisijad on osa võtma oodatud. Tegu on Teadlaste Öö festivali raames toimuva üritusega, milles AHHAA teadusteater toob välja oma kõige vaatemängulisemad katsed.

23. – 25. septembrini saab Tallinna ja ülikoolilinna Tartu vahel sõitvates Elroni rongides vaadata meeleolukaid teaduseksperimente ja neis ka osaleda.

Teadlaste Öö Festivalil on eripakkumine Elroni rongiga reisijatele: 23.-28. septembrini saavad nad rongipileti esitamisel AHHAA Teaduskeskust külastada 20% soodsama hinnaga.

AHHA Teadusteatri etendused toimuvad

Tartu-Tallinna liinil
E, 23. sept Tartu-Tallinna ekspressreisil väljumisega kell 12.15
T, 24.sept Tartu-Tallinna ekspressreisil väljumisega kell 8.38
K, 25.sept Tartu-Tallinna reisil väljumisega kell 13.21

Tallinna-Tartu liinil

E, 23.sept Tallinna-Tartu ekspressreisil väljumisega kell 15.31
T, 24.sept Tallinna-Tartu ekspressreisil väljumisega kell 13.05
K, 25.sept Tallinna-Tartu reisil väljumisega kell 16.26

Selleaastase Teadlaste Öö festivali teema on “101 eksperimenti” ehk kogu Eesti on kutsutud katsetama mõnda head ideed ning proovima, kas see töötab või mitte.

Elroni teadusrongis lubatakse reisijatele põnevaid eksperimente, kus saab ka enda kohta üht-teist huvitavat ja uut teada.

Teadlaste Öö festival on Eesti ja Baltimaade suurim teadust populariseerivate sündmuste sari. 14. korda toimuv kogu pere teadusfestival keskendub sel aastal eksperimenteerimisele.

Festival oma seekordse hüüdlausega „Pane teadus proovile!“ populariseerib teadmistepõhist mõtteviisi. Me ei arva ega arutle, vaid proovime järele!

Allikas: Elron, TÖF. Kaanepilt: Ylle Tampere

KOMMENTEERI SIIN