Laupäev, 15. juuni 2024
Selle nädala Istmesoojenduses räägitakse, kuidas kulges Neste MY “prügibiodiisli” põhjalik eksperimet, vaadatakse üle Fordi täiselektrilise krossover ja maailma naiste parimad autod. Selgeks saab, miks hübriidauto on mõistlik valik. Nipinurgas saab selgeks auto termostaadi korrasoleku kontroll.

https://soundcloud.com/istmesoojendus/21-suur-hubriidide-ulevaade-biokutused-ja-elektri-mustang

Uku Tampere ja Jan-Matthias kutsusid stuudiokülaliseks Elke Mustakivist Raigo Rosenfeldi, et temaga pikemalt rääkida Toyota hübriidajamitest.

Uudistenurgas on kõigepealt vaatluse all aga Neste MY 100% jäätmetest valmistatud biodiisel: Uku kallas seda oma Crafteri-kaubiku paaki koguni kahel korral ja võrdles sõidukogemust tavadiislikütusega.

“Prügidiisli” eelis tuleb välja pikemal sõidul, sest tahmafiltri puhastustsüklit teeb sõiduk harvemini ning mootor töötab vaiksemalt kuna kütuse tsetaanarv on kõrgem.

Naiste aasta auto valik on saatejuhtide arvates hästi õnnestunud: nii WWCOTY 2019 tiitli võitnud Mazda 3 kui ka kategooriate võitjad on loogilised.

Ford Mustang E-Machi puhul keerleb jutt ikka Mustangi nime ümber. Tõelised fännid ilmselt nimevalikut heaks ei kiida. Ent e-auto ise on igati äge, sobib konkureerima nii Hyundai Kona EV kui tulevase Tesla Model Y-ga.

Hübriidajamiga Toyotade valikust ja nende positiivsetest külgedest räägib Raigo Rosenfeld ELKE autost. Igati positiivne, et kaksikajamiga autode hinnad on võrreldavad tavaautode omadega ning oskuslikult sõites saab ka ainult elektriga pistikhübriidi puhul hakkama: meenutagem või meie pikka eksperimenti Priuse plug-in’iga.

Nipinurgas teeb Uku puust ja punaseks, kuidas kontrollida, kas auto termostaat on töökorras ja selgitab, miks on just talvehooaja eel vaja see ära parandada juhul kui auto korralikult soojaks ei lähe.

Nädala pärast on stuudios Jan ja Veli ja proovisõiduautoks imetore Posche 911.

Kaanepilt: Neste pressiruum

KOMMENTEERI SIIN